Lavreysen wint sprintwedstrijd Champions League
Vrijdag 29 november 2024
Track - Harrie Lavreysen heeft bij de tweede ronde van de Track Champions League in Omnisport Apeldoorn een goede zaak gedaan in het sprinttoernooi.Niet alleen won hij de finale, hij deed dat niet tegen zijn grote rivaal Matthew Richardson, die werd namelijk verrassend in de halve finale uitgeschakeld door Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
Daarmee nam Lavreysen de leiding in het sprinttoernooi in de Track Champions League na twee ronde. Zaterdag wacht ronde nummer drie in hetzelfde Apeldoorn.
Op de keirin werd Lavreysen verslagen door Cristian Ortega uit Colombia.wel werd de Brabander weer leider in de Champions League. "Het was een geweldige avond. Qua sfeer en resultaten" vertelde de meervoudig olympisch en mondiaal kampioen bij het uitfietsen. ´De pech die ik vorige week in Parijs had, had nu Richardson en ik kwam zelf een paar keer goed weg. In de eerste ronde van de sprint liet ik me bijna verrassen door een Australische concurrent, die vroeg aanging. Dat moest uit mijn tenen komen. Maar ik wilde niet hier in Apeldoorn er al vroeg uitliggen. Dan helpt een thuisbaan en thuispubliek misschien net om de boel om te draaien. En de keirin blijft een onderdeel waarop je ontzettend op moet letten. In de finale was ik misschien te veel bezig met Richardson achterin houden en zelf van voren de wedstrijd te maken. Voor mij was Ortega uiteindelijk niet te houden. Zijn winst op de keirin en de finaleplaats van Paul laten echter ook zien dat we dit jaar niet alleen een duel hebben, maar dat het niveau in de breedte beter is. Dus ik zal zaterdag aan de bak moeten, maar wel weer in de leiderstrui van de Champions League gelukkig."
En verder? Katie Archibald behield de leiding op de duuronderdelen bij de vrouwen, hoewel ze de zeges in de scratch aan Sarah van Dam (Canada) en op de afvalkoers aan Anita Stenberg (Noorwegen) moest laten. Maar met twee tweede plekken was ze weer het meest constant. Op de duuronderdelen van de mannen waren de Canadees Dylan Bibic (winnaar van de afvalkoers) en de Deen Tobias Aagard Hansen (winnaar van de scratch) de uitblinkers. Op basis van de wedstrijd in Parijs is Bibic leider. Op de vrouwelijke sprintnummers stond er geen maat op Alina Lysenko. Met haar zeges op de sprint en in de keirin pakte ze de volle veertig punten en is ze leidster in de stand.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Havik verliest leiding in Zesdaagse Rotterdam
- Havik neemt leiding in Rotterdam
- Heijnen en Van der Molen naar titel NK Derny
- Havik grijpt net naast winst in Zesdaagse Gent
- Havik houdt leider Viviani in zicht in Gent
- Havik verliest leiding in Zesdaagse Gent
- Zesdaagse Rotterdam heeft deelnemersveld rond
- Oranje kwartet rijdt Zesdaagse Gent
- Vittoria partner van Omnisport Apeldoorn
- Havik en Heijnen winnen in Londen
- Lavreysen schrijft opnieuw geschiedenis op WK Baan
- Van de Wouw naar derde wereldtitel, Wiebes out
- Lavreysen, Wiebes en Van de Wouw opnieuw succesvol
- Goud, zilver en brons op WK Baan
- Drie keer goud op WK Baan
- Kyra Lamberink zet punt achter loopbaan
- Theo Bos stopt als bondscoach BMX´ers
- Nederland blijft met lege handen op WK Baan
- Programma en resultaten dag 5 WK Baan Junioren
- Programma en resultaten dag 4 WK Baan
- WK Baan: Abma geeft op na val
- Programma en resultaten dag 3 WK Baan
- Segboer grijpt net naast medaille op WK Scratch
- Programma en uitslagen WK Baan Junioren Dag 2
- Britt Jeucken is zevende op WK Scratch




