MTB Kort: Nieuwkomer Hobij, winst KMC
Dinsdag 01 juli 2025
Offroad - Middenin de sportzomer op de weg delen we twee korte MTB-nieuwtjes.Zo komt Lieke Capelle het HOBIJ Development Team versterken. Ze won onder meer al een nationale titel bij de jeugd en rijdt nu bij de nieuwelingen-meisjes. Het team hoopt haar naar een hoger niveau te tillen.
+++
Lola Bakker heeft afgelopen week de vijfdaagse mountainbike etappekoers Appenninica MTB stage race op haar naam geschreven. Bakker startte sterk met een overwinning in de 58 kilometer lange openingsetappe rondom Lizzano in de streek Emilia-Romagna. De volgende dag vertrok ze in de roze leiderstrui maar deze bracht haar geen geluk. Door een lekke band verloor ze veel tijd en de leiderstrui aan de Amerikaanse Syd Schulz. Met een tweede etappeoverwinning op de derde dag wist ze van Lizzano naar Riolunato een klein beetje tijd terug te winnen op klassementsleider Schulz.
In de koninginnen etappe van Riolunato naar Castelnovo over 88 kilometer en 3000 hoogtemeters sloeg ze een dag later een grote slag door de leiderstrui met etappewinst terug te veroveren. “Het was een zware etappe en ik heb deze goed ingedeeld. Ik kon tot het einde vol gas geven en wist zo met veel voorsprong te winnen en de trui te heroveren. In de afsluitende etappe rond Castelnovo heb ik vervolgens geen risico’s meer genomen en kon ik na afloop de leiderstrui meenemen naar huis.”, aldus een dolblije Bakker na afloop. Schulz eindigde als tweede en de Spaanse Almudena Rodriguez maakte het podium compleet.
Eerder...
- Adne Koster eerste in Bartje 200
- Team Giant-Liv treurt om overleden Thom Bonder
- Pieterse wint in Leogang
- Pieterse wint shortrace in Leogang
- Route WK Gravel Limburg: van Beek naar Maastricht
- Pieterse wint in Heubach
- MTB-programma Van der Poel en Pieterse
- Nieuwenhuis tweede in Marly Grav, Wiebes wint
- Pieterse verovert eerste NK MTB Shortrace-titel
- Morsinkhoff wint op VAM-berg
- Van der Poel rijdt MTB-wedstrijd Heubach
- WK Gravel komt toch naar Limburg
- TORQ nieuwe naamgever van de 3 Nations Mountainbikecup
- NK MTB terug naar Spaanrwoude
- Nieuwenhuis en Brand zegevieren in Oostmalle
- Brand wint ook Waaslandcross
- Rick van Breda winnaar NK-Beachcup
- Jasper Ockeloen legt Team Beukers-Heilig Group erop
- Brand naar de winst in Krawatencross
- Van der Heijden en Nieuwenhuis winnen Middelkerke
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Corné van Kessel knijpt in de remmen
- Nummer 7 voor Mathieu van der Poel
- Stijn Appel opvolger Daan van Sintmaartensdijk in Rockanje
- Bentveld opnieuw naar brons op WK Beloften-vrouwen