Britt Jeucken is zevende op WK Scratch
Woensdag 20 augustus 2025
Track - Britt Jeucken kwam als enige Nederlandse in de baan op de openingsdag van het WK Baan voor junioren. De Limburgse werd zevende op de scratch.Jeucken vond het speciaal om op haar thuisbaan in actie te mogen komen op het WK. Ze won eerder dit jaar brons op het EK Scratch. 'Het is heel bijzonder om hier in Omnisport een WK te rijden. Ik ken de baan goed, wat een voordeel is, maar de sfeer is natuurlijk heel anders dan bij een training. Veel meer geluid en enthousiasme en mijn familie was er uiteraard ook. Sportief gezien had ik er wel iets meer van gehoopt, ook vanwege mijn EK. Maar ik lette goed op waar ik op moest letten en ben uiteindelijk op snelheid verslagen. Dan moet ik er vrede mee hebben. Ik kijk uit naar de andere onderdelen, maar had hier vooraf wel het meest naar uitgekeken."
De eerste gouden medaille die op deze mondiale titelstrijd werd veroverd in Omnisport was voor de Amerikaanse Emma Louise Jimenez Palos, die de Belgische Auke de Buysser en Yana Daniluk rijdend onder de neutrale vlag achter zich hield in een lange sprint om de scratchtitel bij de junior-vrouwen. Voor de Amerikaanse kwam een droom uit in Omnisport Apeldoorn. ‘’Ik ken de baan van het Next Generation-baantoernooi die ik hier reed in januari en maak hier eigenlijk mijn jaar in één klap helemaal goed. Ik brak namelijk mijn sleutelbeen in april, maar wist me gelukkig wel te plaatsen voor dit WK. Ik haalde veel vertrouwen uit de kwalificatie die ik won. In de finale zat ik goed geplaatst en kon ik mijn versnelling inzetten toen ik wilde. Ik voelde De Buysser opkomen, maar heb nog eens alles gegeven en het was voldoende voor de winst. Ik ben heel blij dat ik het toernooi op een zo prachtige wijze kan beginnen.’’
Op de eerste dag werden ook de eerste wereldtitels op de sprintnummers vergeven. Bij de vrouwen versloeg Italië in de finale Duitsland , het brons ging naar de Australische ploeg. Bij de mannen was de wereldtitel voor de Britse ploeg die Korea en Duitsland naar het zilver en brons verwees.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederland blijft met lege handen op WK Baan
- Programma en resultaten dag 5 WK Baan Junioren
- Programma en resultaten dag 4 WK Baan
- WK Baan: Abma geeft op na val
- Programma en resultaten dag 3 WK Baan
- Segboer grijpt net naast medaille op WK Scratch
- Programma en uitslagen WK Baan Junioren Dag 2
- Britt Jeucken is zevende op WK Scratch
- Programma en resultaten dag 1 WK Baan Junioren Apeldoorn
- Selectie WK Baan Junioren Apeldoorn bekend
- Nederlandse beloften sluiten af met zilver op EK Baan
- Baansucces voor Van Belle en Van der Wal
- EK Baan: Medailles voor Van Belle en Jeucken
- Harrie Lavreysen steunt WK Baanwielrennen
- Track Champions League keert niet terug
- Kleine selectie TeamNL naar Nations Cup Konya
- Alkmaar krijgt nieuw Sportpaleis met wielerbaan
- Nederland heerst op EK Baan
- Goud voor Lavreysen en Van de Wouw
- Wiebes naar goud, Hoppezak naar zilver op EK baan
- EK Teamsprint: goud voor vrouwen
- Wiebes naar zilver op EK Scratch
- Olympische kampioenen niet op EK Teamsprint
- Renners rijden over water in Hulst
- Havik en Heijnen tweede in Zesdaagse Berlijn