Drie keer goud op WK Baan
Donderdag 23 oktober 2025
Track - Een succesvolle openingsdag voor Nederland op het WK Baan in Chili.Nederland won de teamsprint bii de mannen en de vrouwen. Ook prolongeerde Lorena Wiebes haar wereldtitel op de scratch.
Voor de Nederlandse bullet train Roy van den Berg, Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen was het alweer de zevende wereldtitel op de teamsprint, al was in 2018 Nils van ´t Hoenderdaal starter. `We hadden al het gevoel dat we weer op het goede spoor zaten´vertelde Roy van den Berg vooraf. Hij en Hoogland kwamen na het vorige WK niet meer op een groot toernooi in actie. `Dat gaf mentaal en lichamelijk juist een goede prikkel.´
Voor Kim Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet was het de eerste keer dat ze wereldkampioen werden, wel waren er Europese titels. ´Kim zet ons extra snel af en ook ik en Steffie maken stappen´ liet Van de Wouw weten. Het trio droomde al van olympisch goud en is onverwacht snel op het traject omdat te behalen.
Wiebes sloeg voor de tweede keer op rij toe na een spannend duel met de Deense Amalie Dideriksen. Lorena Wiebes: “Ik ben superblij dat ik opnieuw op die bovenste trede mag staan. Ik was vastbesloten om mijn titel te verdedigen, maar het was echt spannend. Met nog vier rondes te gaan dacht ik even: ik weet niet of het nog gaat lukken. Maar ik bleef erin geloven.”
“Vergeleken met vorig jaar ben ik nu meer gewend aan de baan. Toch was mijn positionering in die laatste vier rondes niet optimaal. Gelukkig moest een andere renster ook opschuiven, waardoor ik van haar slipstream kon gebruik maken. Ik moest mijn sprint perfect timen, en zo kon ik Amalie Dideriksen nog net in de laatste meters voorbijgaan.”
“Of het makkelijk is om te schakelen van gravel naar baan? Beide disciplines vragen om afzien, maar het is een totaal andere vorm van lijden dan bij het gravelen. Ik ben blij dat ik zo snel kon omschakelen en dat het gelukt is om opnieuw de wereldtitel in de scratch te pakken'' laat ze via haar team weten.
Foto: © CyclingONline.nl
Eerder...
- Buur schenkt Nederland nieuwe wereldtitel op WK
- WK Baan: dag 2 begint met goud TeamNL
- Havik jaagt op vierde zege in Zesdaagse Rotterdam
- Tandemduo van Jaarsveld en van Dorp mist net finale op WK
- Resultaten dag 1 WK Para-Cycling Baan Apeldoorn 2026
- WK Para Baanwielrennen in Apeldoorn geeft dromen en inclusie een podium
- Lavreysen heeft weer maximale score op WK Baan
- Wiebes laat koppelkoers schieten op WK
- KNWU-selectie voor WK Baan Paracycling
- Lavreysen stoomt door met wereldtitel keirin
- Teamsprinters en Wiebes prolongeren wereldtitel
- Baanrenners klaar voor WK Shanghai
- Kranenburg en Van den Hoogen winnen omnium Toekomstcup
- Live verslag baanomnium Toekomstcup dag 2
- Van der Velden en Koot winnen baanwedstrijd Toekomstcup
- Live verslag Toekomstcup Baanwedstrijd dag 1
- EK Baan definitief naar Apeldoorn in 2028
- KNWU-selectie voor WK Baan junioren
- ´Apeldoorn krijgt EK Baan 2028´
- Yoeri Havik Europees kampioen derny
- Veenhoven wint dubbel zilver op EK Baan U23
- Opstaptrainingen baanwedstrijd Giant Schwalbe en Schwalbe Liv Toekomstcup
- KNWU-selectie voor EK Baan junioren en beloften
- Lavreysen wint sprint in Nilai, Wiebes geklopt
- Lavreysen en Heijnen winnen in Hong Kong





