Internationale strijd verwacht in Salverda Ster van Zwolle
Donderdag 05 maart 2026
Elite men - De Salverda Bouw Ster van Zwolle mag op zaterdag 7 maart een sterk deelnemersveld aan het vertrek verwachten.Met zes Nederlandse continentale teams en net zoveel buitenlandse semiprofessionele teams van dezelfde statuur is het uitkijken naar een sterke winnaar in de eerste internationale wedstrijd op de Nederlandse wielerkalender. Met David Dekker start niet alleen een voormalig WorldTour-prof met nummer één, de renner van BEAT is ook oud-winnaar van de Overijsselse wielerklassieker.
Dekker is net als ploeggenoot Max Kroonen voormalig Nederlands kampioen bij de beloften, bij het opleidingsteam van Picnic-PostNL staat de huidige drager van de nationale driekleur in de categorie U23 aan de start in de vorm van Thom van der Werff. De genoemde teams nemen het op tegen EEW-VDK CyclingTeam (dat met Rick Ottema al toesloeg in de Kasseienomloop van Exloo), Metec-Solarwatt (Roy Hoogendoorn won Dwars door Drenthe een week voor de Ster), Parkhotel Valkenburg (dat al drie podiumplaatsen scoorde in twee klassiekers) en VolkerWessels Cycling Team (de formatie die met de gepensioneerde Coen Vermeltfoort al menigmaal toesloeg in Zwolle).
Hun tegenstanders komen uit heel Europa. De Denen van Airtox-Carl Ras schrikken niet van smalle wegen en open landschappen, ze zijn niet anders gewend. De Italiaanse formatie Campana Imballaggi-Morbato-Trentin brengt een internationaal gezelschap met vier nationaliteiten aan het vertrek, Lucky Sport Cycling Team start met het neusje van de zalm van het Scandinavische wielrennen en bij het Zwitserse NSN Development Team komen de coureurs uit meerdere continenten. Tenslotte zijn ook de Duitse teams van Lotto KernHaus (met veelwinnaar Joshua Huppertz) en Team Storck van de partij.
De beste clubteams maken het veld compleet. Allinq-De IJsselstreek, het Dutch Food Valley CT, Giant Store Assen-NWVG, GRC Jan van Arckel, JEGG-Skil-DJR, OWC/Zwaluwen Almelo, Sensa-Kanjers voor Kanjers, Volharding, WIVO-De Kempen, Houttec, Merida-De Adelaar en last not but least WV De Hanzerenners zullen ook azen op een sterke start van hun seizoen met renners die zich in de kijker willen rijden bij de clubteams. Bij thuisvereniging De Hanzerenners is het dan juist weer uitkijken naar Peter Schulting, die na jaren op continentaal niveau en profzeges in onder meer de ZLM Tour nu de manschappen van Raymond Koch een hoofdrol in de Salverda Bouw Ster van Zwolle wil bezorgen.
De renners treffen een nieuwe finale aan, waarbij na de dijk tussen Hasselt en Genemuiden een voor velen nieuwe omgeving wordt opgezocht. Kampioenenmaker Han Vaanhold uit Twente leverde al menig winnaar af in de Ster en was onder de indruk van de nieuwe wegen. ”Hier kan koers gemaakt worden, daar is niet eens heel veel wind voor nodig. Wat een mooi gebied voor een wielerkoers” was zijn oordeel. Om 12 uur worden de bijna tweehonderd renners op gang geschoten vanaf het Grote Kerkplein in Zwolle, 193 kilometer wedstrijd (en zes kilometer neutralisatie) later worden de renners rond de klok van half vijf weer op de finish aan de Blaloweg verwacht.
Foto Sportfoto
Eerder...
- Kooij pikt zege mee in Tour of Britain
- Lidl-Trek troeft opnieuw BORA af in ZLM Tour
- Mouris en Van der Tuuk mogen dromen van podium ZLM Tour
- Vacek blijft Van Dijke voor in tweede etappe ZLM Tour
- KNWU heeft mannenploeg voor WK Canada rond
- Wessel Mouris beste Nederlander tijdrit ZLM Tour
- Van der Poel via Luxemburg naar WK Canada
- Startlijst openingstijdrit ZLM Tour 2026
- Deelnemers en rugnummers ZLM Tour 2026
- Roan Konings wint Ronde van de Achterhoek
- Fabio Jakobsen wint Profronde van Almelo
- Lemmen blijft langer bij Visma
- Eenkhoorn blijft langer bij Soudal-QuickStep
- Sterke bezetting voor Ronde van de Achterhoek
- Succes voor Metec-Solarwatt in Zuid-Bohemen
- Bouwman leider bergklassement in Vuelta
- Keije Solen wint in Tour de l´Avenir
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Spanje (Vuelta) 2026
- ZLM Tour tevreden over animo ploegen
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2026
- Teams Ronde van Spanje (Vuelta) 2026
- Teunissen sprint op podium in Hamburg
- Jakobsen krijgt nieuwe kans bij Visma
- Spiero wint Westfriese Dorpenomloop
- Bart Lemmen wint in Polen






