Volg ons

Facebook  Instagram  YouTube

Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry

Zaterdag 28 maart 2026

Elite men - De vierde etappe van de Metec Olympia's Tour ontpopte zich weer als een slijtageslag, dit keer met zowel de wind als de VAM-berg als scherprechter.  Ashlin Barry won namens het Visma DT de rit.

De Amerikaan, vorig jaar smaakmaker in de Toekomst Cup-manche op de Col du VAM,reed in de slotfase weg uit een kopgroep met namens Nederland daarbij in de slotfase alleen nog Max Kroonen, die derde werd in Wijster.

De vierde rit werd een ware slijtageslag door de vele klimmetjes en de wind. Een eerste groep  dunde steeds verder uit waarbij de nummers één en twee van het klassement Rk van der Wal en Kristian Egholm wegvielen uit het front van de race. Mads Andersen hield wel stand en is de nieuwe leider. Ook Max Kroonen deed een goede zaak. `Maar ik was vooral bezig met de etappe. Ik hoopte natuurlijk weer te winnen, net als toen ik beloftenkampioen werd hier. Maar ik had al wel door dat er een paar sterke mannen bij zaten. Toen Barry wegreed, hoopte ik dat de mannen van Coloquick het zouden oplossen, maar die konden misschien ook niet. Naar mijn plek in het klassement moet ik nog kijken, maar feit is dat het nog spoken kan in Tiel morgen."

Barry leefde zich opnieuw uit op de Col du VAM. "Dit parcours ligt me goed. Twee korte steile klimmen en een tussenstuk erbij. Ik was gemotiveerd om hier voor de winst te gaan. In het klassement speelden we geen rol meer na de eerste dag rond Alkmaar, maar gisteren was ik al dichtbij de zege door tweede te worden in Kerkdriel. Vandaag zat ik met ploeggenoot Tailleu van voren en kon ik in de finale wegkomen. Of ik in het klassement nog iets kan weet ik niet, maar de ronde is voor mij zeker al geslaagd" liet de drager van de groene leiderstrui weten.

Ploegleider Sierk-Jan de Haan van Visma was een tevreden man bovenop de Col du VAM.  "Onze talenten komen hier ook om te leren en dat doen ze volop. Een keer de slag missen hoort er ook bij. Ik ben blij dat we vanaf dag twee zo sterk presteren met de derde plek van Hobbs in de tijdrit en de tweede stek van Ashey gisteren en de winst van hem vandaag. En wie weet wat er in de slotrit nog in zit."

Mads Andersen van Swatt Club is de nieuwe leider. "Ik wilde hier een goed klassement rijden, maar over mijn tijdrit was ik niet helemaal tevreden. Ik wist dat ik het hier moest gaan doen op de Col du VAM en dat kon ik gelukkig waarmaken. De dagwinst zat er niet in, maar het geel is een mooie prijs die wil ik vasthouden in de slotrit naar Tiel. Sterker nog: die trui gaat mee naar Denemarken."



Eerder...

Elite men Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl