Minnaard begint seizoen goed bij Wanty-Groupe Gobert
Maandag 20 januari 2014
Elite men - Marco Minnaard is het seizoen bij zijn nieuwe werkgever Wanty-Groupe Gobert goed begonnen. De voormalig renner van het Rabobank Development Team behaalde in La Tropicale Amissa Bongo (2.1) de eerste plek in het bergklassement. Daarnaast pakte hij ook een top-3 klassering mee.“Mijn rol in het team was in de eerste plaats de sprinters bij te staan en zo hoog mogelijk te eindigen met hen. Daarnaast mocht ik ook voor eigen succes gaan en was het de bedoeling om mee te zitten met ontsnappingen”, zegt Minnaard tegenover CyclingOnline.
Niet echt klimmen
In de vierde etappe nam Minnaard de bergtrui over. Dankzij twee gewonnen bergsprints ging de Nederlander aan kop in het bergklassement. “In principe is het niet erg klimmen daar, er zijn hoogteverschillen van maximaal honderd meter. Het glooit gewoon de hele dag.” De voorsprong in het bergklassement gaf hij uiteindelijk niet meer uit handen.
Vier overwinningen
Wanty-Groupe Gobert was uiterst succesvol in Gabon. Zo pakte de formatie in de eerste wedstrijd van het jaar maar liefst vier overwinningen. Ook pakte de Belgische pro-continentale ploeg de eerste plaats in het puntenklassement (Roy Jans) en was het in de persoon van Minnaard de beste in het bergklassement.
Klikt goed
Minnaard voelt zich goed bij de ploeg. “Vanaf dag één zat de sfeer er al goed in. Het klikt gewoon goed met de renners en management. Als je dan zo goed begint aan het seizoen is dat helemaal lekker.” Over het definitieve wedstrijdschema van Minnaard, die zich vandaag in Spanje bij de rest van het team voegt, komt komende week meer duidelijkheid. “De Tour Méditerranéen zou in principe mijn eerst volgende wedstrijd zijn, maar het definitieve programma zal nog vastgesteld worden.”
Foto: © Archieffoto Sportfoto
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025