Zuid-Oost Friesland voor Steven Lammertink
Zondag 18 mei 2014
Elite men - Steven Lammertink heeft in het Friese Appelscha de vijfde KOGA Ronde van Zuid-Oost Friesland gewonnen. De 20-jarige renner uit Enter van Cyclingteam Jo Piels versloeg na 179 km Jelle Wolsink uit Hengelo (O) in de eindsprint.Marco Hoekstra uit Haren had Olympia’s Tour nog in de benen en moest genoegen nemen met de derde plaats op de Bosberg in Appelscha. In de twee plaatselijke omlopen waren deze drie met nog twee renners, Jochem Hoekstra uit Haren en Mark Olieman uit Enschede, weggereden uit een kopgroep van dertien renners.
Piels met vier
De dertien koplopers waren met nog 50 kilometer te gaan weggereden uit het peloton, nadat er al diverse kopgroepen waren geweest. Mede door het hoge tempo bleven deze groepen niet weg. Het gemiddelde van winnaar Lammertink was maar liefst 46,7 km per uur! In de kopgroep van dertien zat vreemd genoeg geen enkele renner van het Koga Cycling Team. Je zou ze toch voorin verwachten met Koga als hoofdsponsor van deze ronde. CT Jo Piels was met maar liefst vier renners vertegenwoordigd voorin en Parkhotel Valkenburg met drie, Metec met twee en daarnaast nog vier eenlingen.
Duidelijk sterkste
Piels was met ‘verse’ renners naar Friesland gekomen, terwijl de renners van Parkhotel eerder deze week Olympia’s Tour hadden gereden en zodoende hun zevende koersdag hadden. Piels profiteerde hiervan en met hun meerderheid pakte dit wederom goed uit na de winst van Berden de Vries in Olympia’s Tour. De vijf namen een ruime voorsprong op hun medevluchters en met twee op vijf moest de zege wel naar Piels gaan. Steven Lammertink was duidelijk de sterkste op de Bosberg voor Jelle Wolsink. De gebroeders Hoekstra en Mark Olieman kwamen in de eindsprint al op enkele seconden achterstand binnen.
Uitslag KOGA Ronde van Zuid-Oost Friesland 18 mei 2014
1. Steven Lammertink (Enter) 179 km in 3.49.51, 2. Jelle Wolsink (Hengelo O.), 3. Marco Hoekstra (Haren) 0.03, 4. Jochem Hoekstra (Haren) 0.05, 5. Mark Olieman (Enschede), 6. Arvid de Kleijn (Herveld) 0.54, 7. Sjoerd van Ginneken (Heerle), 8. Tim Ariesen (Rhenen), 9. Arjan Stroetinga (Waskemeer), 10. Harry Sweering (Sneek).
Tekst en foto: © Rudie Ottens
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Baloise Belgium Tour 2025
- Lemmen derde in openingsrit Zwitserland
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud
- Laatste Giro-rit is voor Kooij, Yates wint Giro
- Oranje wint clubcompetitiemanche Buchten
- Visma grijpt de macht in Giro d´Italia
- David Dekker voorlopig uit de roulatie
- Renewi Tour met één Nederlandse etappe
- Nog geen hoogtestage Van der Poel na polsblessure
- Van der Poel voegt Dauphiné toe aan programma
- Angenent wint Omloop Zwartewaterland
- Ook Kooij wint nu rit in Giro
- Daan Hoole wint tijdrit in Giro d´Italia
- Starttijden tijdrit Giro Lucca-Pisa