Langeveld: ‘Uitslag correspondeert niet met vorm’
Zondag 31 maart 2013
Elite men - Sebastian Langeveld was op de tiende plaats de beste Nederlander in de Ronde van Vlaanderen. De renner van Orica GreenEdge gaf toe niet opgewassen te zijn tegen Cancellara, maar had wel gehoopt op een net iets mooiere uitslag. ‘Top vijf had realistischer beeld gegeven van hoe ik op dit ogenblik rijd.'Langeveld kon niet mee toen Cancellara op de derde passage van de Oude Kwaremont zijn motor aanzette. “Ik heb er alles aan gedaan, maar Cancellara is gewoon te sterk. Voordat ik het wist was de vogel weer gevlogen. Er staat geen maat op die man.” De Nederlander in Australische dienst hoopte dat de koers iets eerder werd opengebroken, zodat het meer een tactisch steekspel zou worden. “Nu bleef het lange tijd op slot. Iedereen wachtte op de laatste keer Kwaremont. En dan zie je dat Cancellara en Sagan gewoon wegrijden.”
Aanvallen of wachten
Zelf verkoos Langeveld vandaag ook het anticiperen boven de aanval. “Ik wilde wel, maar ik miste de juiste mannen om een aanval mee op te zetten. Sky viel wat tegen, Chavanel deed weinig. Als zij waren gegaan, had ik kunnen meespringen. Ja, Roelandts deed het goed. Maar je moet keuzes maken. Je kunt niet op iedereen reageren. En ik had zelf wat weinig mannen mee in de finale om echt zelf het initiatief te nemen.”
Tiende
Uiteindelijk sprintte hij naar de tiende plaats. “Daar had wel meer ingezeten. Ik denk dat die tiende plek niet correspondeert met mijn vorm. Een plaats bij de top vijf had een realistischer beeld gegeven van hoe ik momenteel rijd. Maar ik ben wel tevreden over mijn koers en ik ga met een goed gevoel naar Parijs Roubaix.”
Foto (c): Sportfoto
Eerder...
- Mannenteam VolkerWessels stopt ermee
- Nederlandse zege zonder Nederlanders in Frankrijk
- Starttijden ploegentijdirit Tour Auvergne-Rhône-Alpes
- Keije Solen wint in Ronde van de Oise
- Deelnemers en rugnummers Tour Auvergne-Rhône-Alpes
- Van der Poel rijdt alleen Zwitserland richting Tour
- Ridderronde haalt bergkoning Giro naar Maastricht
- Arensman kijkt met trots terug op Giro
- Kooij blijft winnen in Frankrijk
- Wemmers wint tijdrit in clubcompetitie
- Kooij maakt rentree met winst
- Eindelijk is de start van seizoen nabij voor Kooij
- Biesterbos is derde in Veenendaal
- Buskermolen naar de winst in Zwartewaterland
- Sjoerd Bax verlaat de Giro
- Arensman op podiumkoers in Giro d'Italia
- Starttijden tijdrit Giro d'Italia 2026
- Simon den Braber tweede in Omloop der Kempen
- Timo de Jong ziet Giro-debuut al stranden
- Kelderman moet Giro d´Italia verlaten
- Finn Crockett wint Alfa Bier Limburg Trofee
- Thijs Vrij wint Omloop van de Biesbosch
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen






