Van Houts gaat voor podiumplaats in Cape Epic
Dinsdag 19 februari 2013
Offroad - Rudi van Houts gaat volgende maand vol ambitie van start in de Cape Epic, de grootste meerdaagse mountainbike wedstrijd ter wereld. ‘We gaan voor het podium, het liefst nog met een etappezege erbij.’ De renner van Multivan-Merida rijdt net als drie jaar geleden aan de zijde van zijn ploeggenoot José Hermida.Het wordt de derde keer dat Van Houts meedoet aan de achtdaagse wedstrijd in Zuid-Afrika. In 2007 eindigde hij met Bart Brentjens al eens derde, in 2010 reed hij met Hermida en won hij een etappe. “De Cape Epic wordt steeeds groter en belangrijker”, aldus Van Houts. “Er staan allemaal topteams aan de start en er valt ontzettend veel publiciteit te halen. Het wordt een enorme uitdaging.”
Van Houts doet niet ieder jaar mee aan de Cape Epic, omdat het niet altijd in de voorbereiding past op de andere wedstrijden in het seizoen. “Maar dit jaar beginnen de Wereldbekers pas weer eind mei. Er is genoeg tijd om te herstellen. En we zitten in een post-olympisch jaar, dan zie je dat iedereen net even wat losser is qua programma.
De Cape Epic wordt vereden van 17 tot en met 24 maart. Van Houts opent zijn seizoen zondag met de Andalucia Bike Race, ook een meerdaagse, die hij vorig jaar won. “Maar dit keer rijd ik er als voorbereiding op de Cape Epic.”
Binnenkort een groot interview met Van Houts op CyclingOnline.nl.
Foto-impressie van de teampresentatie van Multivan-Merida >>
Eerder...
- Adne Koster eerste in Bartje 200
- Team Giant-Liv treurt om overleden Thom Bonder
- Pieterse wint in Leogang
- Pieterse wint shortrace in Leogang
- Route WK Gravel Limburg: van Beek naar Maastricht
- Pieterse wint in Heubach
- MTB-programma Van der Poel en Pieterse
- Nieuwenhuis tweede in Marly Grav, Wiebes wint
- Pieterse verovert eerste NK MTB Shortrace-titel
- Morsinkhoff wint op VAM-berg
- Van der Poel rijdt MTB-wedstrijd Heubach
- WK Gravel komt toch naar Limburg
- TORQ nieuwe naamgever van de 3 Nations Mountainbikecup
- NK MTB terug naar Spaanrwoude
- Nieuwenhuis en Brand zegevieren in Oostmalle
- Brand wint ook Waaslandcross
- Rick van Breda winnaar NK-Beachcup
- Jasper Ockeloen legt Team Beukers-Heilig Group erop
- Brand naar de winst in Krawatencross
- Van der Heijden en Nieuwenhuis winnen Middelkerke
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Corné van Kessel knijpt in de remmen
- Nummer 7 voor Mathieu van der Poel
- Stijn Appel opvolger Daan van Sintmaartensdijk in Rockanje
- Bentveld opnieuw naar brons op WK Beloften-vrouwen