'Roompot geeft Nederlandse renners unieke kans'
Vrijdag 02 januari 2015
Elite men - Team Roompot werd vandaag in Rotterdam gepresenteerd. De Nederlandse pro continentale wielerploeg bestaat volledig uit (achttien) Nederlandse renners. Dat kan cruciaal zijn voor de toekomst van een aantal Nederlandse wielerprofs, zo weet ploegleider Jean-Paul van Poppel. "Roompot Orange geeft Nederlandse renners een unieke kans."De voormalig topsprinter kreeg zelf aan het begin van zijn loopbaan ook een dergelijke kans. "Bij Skala vond ik onderdak, samen met Nico Verhoeven. De grotere profteams zagen ons op dat moment niet staan en een kleine Belgische ploeg was het alternatief. Voor mijn carriere is het heel belangrijk geweest dat ik een dergelijke kans heb gekregen. Ook nu hebben we renners in de ploeg die anders vrijwel zeker geen mogelijkheden hadden gekregen. Het is nu aan hen om die kansen te grijpen. Zeker niet iedereen zal slagen, maar een deel wel."
Aanvallen met een doel
Manager Michael Zijlaard sprak de hoop uit dat zijn ploeg zich in de kijker kon rijden de komende maanden en zo de ploeg en het Nederlandse wielrennen op de kaart kon zetten. Van Poppel noemt dat echter geen doel op zich. "Samen met Erik Breukink en Michael Boogerd vind ik dat aanvallen om het aanvallen niet ons visitekaartje moet zijn. Een half uur in beeld rijden is leuk, maar het moet wel functioneel zijn. Er moet een kans zijn dat je er ook meer uit kunt halen, anders moet je het niet doen. Anders krijg je een zielig imago." Wel beseft Van Poppel heel goed dat de ploeg zich zal moeten zien de komende weken. "Tot en met de Vlaamse voorjaarsklassiekers hebben we een mooi programma, met Mallorca, de Ster van Besseges en waarschijnlijk ook de Ronde van de Algarve om mee te beginnen. Daarna moet nog veel ingevuld worden. Ons doel is natuurlijk om wedstrijden van een groot kaliber te rijden. Alleen als we op dat moment voor onze renners geen ander alternatief hebben, komt een 1.2-wedstrijd in Nederland in beeld."
Eventueel Vuelta
Een grote ronde rijden in 2015 is volgens Van Poppel geen must. "Ik denk dat we eerst de mogelijkheden van onze renners nog beter moeten leren kennen de komende maanden. Maar realistisch gezien is de Vuelta de enige echte mogelijkheid, als het ervan komt dit jaar. De Giro komt al vroeg en ik weet niet of je dat al moet willen zonder dat je daar echt naar toe kunt werken. De Tour de France is altijd moeilijk en dan blijft de Vuelta eventueel over. Als we daar iets te zoeken blijken te hebben en men ons wil natuurlijk. Maar een must is zoiets wat mij betreft niet."
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025