Van der Poel toont rood-wit-blauw in Hoogerheide
Vrijdag 16 januari 2015
Offroad - Mathieu van der Poel werd afgelopen zondag in Veldhoven overtuigend Nederlands kampioen bij de elite en veroverde zo zijn eerste proftitel in het veld. De Brabander uit de formatie BKCP-Powerplus toont het rood-wit-blauw dit weekeinde (zondag) in het Franse Nommay, maar bewaart de Nederlandse primeur voor Hoogerheide, precies één week later. Het zijn nog zijn enige twee wedstrijden in de aanloop naar het WK in Tabor.De wereldbekerfinale in Hooogerheide - vernoemd naar vader Adrie - heeft een speciale plaats in zijn hart. “We wonen er dicht bij natuurlijk en mijn vader zet het parcours uit. Het was ook een extra motivatie om voor de Nederlandse titel te gaan in Veldhoven, in deze trui rijden in Hoogerheide was een doel. Fantastisch dat dit gelukt is.” De vorige keer dat hij in Hoogerheide reed – op het wereldkampioenschap van vorige winter - werd hij derde op het WK veldrijden voor beloften. “Ik had geen superdag en dat was toen het maximaal haalbare.”
Geen verzamelaar
De jongste van de fietsende zonen van Adrie van der Poel besloot daags na het NK per direct over te stappen naar de elite-categorie. Dat betekent dat hij in het veld nooit meer bij de beloften zal rijden. “Het voelt voor mij niet alsof ik een deur dicht gooi nu. Ik ben geen verzamelaar van truien, hoef niet koste wat kost die wereldkampioenentrui bij de beloften. Ik heb deze winter vier crossen bij de beloften gereden en de rest bij de profs. Ik heb bewezen op het hoogste niveau voor de prijzen mee te kunnen rijden en dat wil ik dan ook doen. Het is een doel voor mij om ooit wereldkampioen veldrijden bij de profs te worden en daar wil ik geen enkele kans voor laten passeren.”
Voor eigen publiek
Op het moment dat hij zijn beslissing nam, wist hij nog niet wat Wout van Aert zou kiezen voor het WK in Tabor: rijden bij de beloften of bij de profs. “Het is dan ook echt mijn eigen beslissing en die laat ik niet van een concurrent afhangen. Wel heb ik willen luisteren naar de adviezen van mijn teammanager en van mijn vader. Als ik op zondag 1 februari wereldkampioen wil worden in Tabor, moet ik iedereen kunnen verslaan. Het parcours ligt me, dat heeft het verleden bewezen, al kunnen de omstandigheden er erg verschillen. De wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide is de laatste mogelijkheid voor iedereen om elkaar nog eens te testen, ik hoop me voor eigen publiek te kunnen tonen en zelfvertrouwen op te doen voor het WK.”
Eerder...
- Adne Koster eerste in Bartje 200
- Team Giant-Liv treurt om overleden Thom Bonder
- Pieterse wint in Leogang
- Pieterse wint shortrace in Leogang
- Route WK Gravel Limburg: van Beek naar Maastricht
- Pieterse wint in Heubach
- MTB-programma Van der Poel en Pieterse
- Nieuwenhuis tweede in Marly Grav, Wiebes wint
- Pieterse verovert eerste NK MTB Shortrace-titel
- Morsinkhoff wint op VAM-berg
- Van der Poel rijdt MTB-wedstrijd Heubach
- WK Gravel komt toch naar Limburg
- TORQ nieuwe naamgever van de 3 Nations Mountainbikecup
- NK MTB terug naar Spaanrwoude
- Nieuwenhuis en Brand zegevieren in Oostmalle
- Brand wint ook Waaslandcross
- Rick van Breda winnaar NK-Beachcup
- Jasper Ockeloen legt Team Beukers-Heilig Group erop
- Brand naar de winst in Krawatencross
- Van der Heijden en Nieuwenhuis winnen Middelkerke
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Corné van Kessel knijpt in de remmen
- Nummer 7 voor Mathieu van der Poel
- Stijn Appel opvolger Daan van Sintmaartensdijk in Rockanje
- Bentveld opnieuw naar brons op WK Beloften-vrouwen