Tim Veldt zet punt achter loopbaan
Vrijdag 11 november 2016
Track - Baanwielrenner Tim Veldt stopt na 13 jaar met baanwielrennen. De Olympische Spelen in Rio de Janeiro waren het laatste optreden op het hoogste niveau.Na de Olympische Spelen had hij het gevoel zich niet meer verder te kunnen ontwikkelen in de baansport. “Binnen het wielrennen heb ik al een aantal keer mijn aandacht verlegd op zoek naar een nieuwe uitdaging. Zo heb ik in 2008 na de Olympische Spelen in Peking besloten mezelf om te scholen van sprinter tot duurrenner.” De 32 jarige renner voegt daar aan toe: “heel trots te zijn om medailles te hebben gewonnen op de wereldkampioenschappen als sprinter (teamsprint met Theo Bos en Teun Mulder) maar ook individueel als duurrenner op het onderdeel omnium.”
Betrokken blijven
“Ik hoop dat ik mijn ervaringen in topsport en de kennis die ik heb opgedaan tijdens de master sportmanagement aan het Johan Cruyff Institute binnenkort kan inzetten in een nieuwe carrière.” Wat dat precies is, weet Veldt nog niet. “Op dit moment ben ik me vooral aan het oriënteren en sta open voor veel nieuwe dingen, toch wil ik graag op de een of andere manier in de sportwereld betrokken blijven.”
Erelijst 2004-2016
In zijn carrière als baanwielrenner was hij onafgebroken actief op dertien WK’s en won hij vier WK medailles, twee Europese titels en negen nationale titels. Ook nam hij deel aan vier Olympische Spelen, Athene, Peking, Londen en zijn laatste optreden in Rio. Zijn belangrijkste prestaties behaalde hij op de onderdelen teamsprint, 1km tijdrit en het omnium. Over deze prestaties zegt Veldt “het gevoel te hebben alles uit zijn wielercarrière te hebben gehaald.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederland blijft met lege handen op WK Baan
- Programma en resultaten dag 5 WK Baan Junioren
- Programma en resultaten dag 4 WK Baan
- WK Baan: Abma geeft op na val
- Programma en resultaten dag 3 WK Baan
- Segboer grijpt net naast medaille op WK Scratch
- Programma en uitslagen WK Baan Junioren Dag 2
- Britt Jeucken is zevende op WK Scratch
- Programma en resultaten dag 1 WK Baan Junioren Apeldoorn
- Selectie WK Baan Junioren Apeldoorn bekend
- Nederlandse beloften sluiten af met zilver op EK Baan
- Baansucces voor Van Belle en Van der Wal
- EK Baan: Medailles voor Van Belle en Jeucken
- Harrie Lavreysen steunt WK Baanwielrennen
- Track Champions League keert niet terug
- Kleine selectie TeamNL naar Nations Cup Konya
- Alkmaar krijgt nieuw Sportpaleis met wielerbaan
- Nederland heerst op EK Baan
- Goud voor Lavreysen en Van de Wouw
- Wiebes naar goud, Hoppezak naar zilver op EK baan
- EK Teamsprint: goud voor vrouwen
- Wiebes naar zilver op EK Scratch
- Olympische kampioenen niet op EK Teamsprint
- Renners rijden over water in Hulst
- Havik en Heijnen tweede in Zesdaagse Berlijn