Kruijswijk is beste landgenoot in derde Giro-rit
Zondag 07 mei 2017
Elite men - Fernando Gaviria heeft de derde rit van de Giro d'Italia gewonnen. Na een waaierrit was Steven Kruijswijk op de 22e plek de hoogste geklasseerde landgenoot.We zagen het aankomen dat er waaiers gingen ontstaan, maar volgens mij zag iedereen het”, aldus Steven Kruijswijk. “Ik zat bij de andere klassementsmannen en al snel was het duidelijk dat er geen gevaarlijke renners voor het klassement in het eerste groepje zaten.”
Tijdens de rit van 148 kilometer werd Kruijswijk constant van voren gehouden. “Het was de hele dag wind tegen en dan weet je dat het op een punt aankomt. Ik heb zoveel mogelijk bij de eerste tien gereden en ik moest zorgen dat ik bij de favorieten bleef en dat is vandaag goed gelukt.”
Het peloton vertrok na de rit direct richting Sicilië. Kruijswijk kijkt met een goed gevoel terug op de eerste drie dagen van deze honderdste Giro d’Italia. “Op de eerste dag was ik niet scherp, maar dat hebben we gisteren en vandaag goed opgepakt. Al zegt dit nog niks over de rest van de Giro. Ik ga met vertrouwen richting de Etna, daar zal er meer duidelijk worden over de verhoudingen in het peloton.”
Foto: © Sportfoto/Oscar de Waele
Eerder...
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg




