Kirsten Wild wint zilver op EK Omnium
Zaterdag 21 oktober 2017
Track - Kirsten Wild heeft een tweede medaille weten te veroveren op het EK op de baan in Berlijn. De Overijsselse wist achter de Britse Archibald zilver te winnen op het omnium.Wild begon het slotonderdeel van dit omnium - de puntenkoers - al op de tweede plek. Eerder won ze goud op de afvalkoers.
Wild begon het slotonderdeel - de puntenkoers- al op de tweede plek en kon de Britse Katie Archibald niet meer voorbij in de stand. "Ik ging wel degelijk met een strijdplan de afsluitende puntenkoers in om opnieuw goud te winnen, maar ik had al snel in de gaten dat Archibald te sterk was om echt te bedreigen. Toen heb ik me op zilver gericht. Ik ben tevreden over hoe het omnium verlopen is, ik denk dat dit het maximaal haalbare was vandaag." Bondscoach Peter Schep deelde die mening. "Kirsten heeft zich goed herpakt nadat ze zich vrijdag niet in de strijd om de medailles kon mengen. Op zondag zijn er voor haar opnieuw kansen op de koppelkoers. Ook omdat Amy Pieters een sterke indruk maakte op de scratch. Ze behaalde geen topresultaat, maar de benen waren goed, liet ze weten."
Reinier Honig zorgde voor een derde medaille voor Nederland op het onderdeel stayeren. Achter gangmaker Jos Pronk werd de Noord-Hollander tweede achter de Duitser Frans Schiewer.
Foto © Arne Mill
Eerder...
- Nederland blijft met lege handen op WK Baan
- Programma en resultaten dag 5 WK Baan Junioren
- Programma en resultaten dag 4 WK Baan
- WK Baan: Abma geeft op na val
- Programma en resultaten dag 3 WK Baan
- Segboer grijpt net naast medaille op WK Scratch
- Programma en uitslagen WK Baan Junioren Dag 2
- Britt Jeucken is zevende op WK Scratch
- Programma en resultaten dag 1 WK Baan Junioren Apeldoorn
- Selectie WK Baan Junioren Apeldoorn bekend
- Nederlandse beloften sluiten af met zilver op EK Baan
- Baansucces voor Van Belle en Van der Wal
- EK Baan: Medailles voor Van Belle en Jeucken
- Harrie Lavreysen steunt WK Baanwielrennen
- Track Champions League keert niet terug
- Kleine selectie TeamNL naar Nations Cup Konya
- Alkmaar krijgt nieuw Sportpaleis met wielerbaan
- Nederland heerst op EK Baan
- Goud voor Lavreysen en Van de Wouw
- Wiebes naar goud, Hoppezak naar zilver op EK baan
- EK Teamsprint: goud voor vrouwen
- Wiebes naar zilver op EK Scratch
- Olympische kampioenen niet op EK Teamsprint
- Renners rijden over water in Hulst
- Havik en Heijnen tweede in Zesdaagse Berlijn