Stevig internationaal veld voor Wallaard Memorial
Donderdag 18 april 2019
Elite men - Met meer buitenlandse dan Nederlandse teams mag de Arno Wallaard Memorial gerust een internationale wedstrijd genoemd worden. De wedstrijd telt zaterdag mee voor de Holland Cup.Opvallend is het aantal continentale teams dat afreist naar Meerkerk. Uit eigen land komen Alecto Cycling Team, Beat Cycling Club, Metec-TKH, Monkey Town, SEG Racing Academy en Vlasman Cycling Team
De buitenlandse concurrentie komt van Arapahoe Hincapie Cycling, BHS-Almeborg, Canyon-DHB, Cibel, Dauner Akkon, Differdange-Geba, Evopro Racing, Leopard Pro Cycling, Lotto-Kern Haus, Ringeriks-Kraft, Sauerland NRW, Team Skyline, Start Cycling TEam, Tarteletto-Isorex en de Britse selectie.
De clubteams John Deere-NWVG, RC Jan van Arckel, Sensa-Kanjers voor Kanjers en Team WASP maken het veld compleet.
Van de 35 verreden edities werden er maar liefst 31 gewonnen door Nederlanders. Pas in 2007 mocht een buitenlander voor het eerst zijn handen in de lucht steken, het was de Fransman Denis Flahaut die er met de zege vandoor ging. De tweede buitenlandse naam op de erelijst is die van de Zweed Edvin Wilson die de wedstrijd in 2014 wist te winnen. Ook de laatste twee edities werden gewonnen door buitenlanders, in 2017 door de Belg Timothy Stevens en in 2018 wist de Duitse Joshua Huppertz Cees Bol, inmiddels uitkomend voor Sunweb, te kloppen in een tumultueuze sprint.
Arie Overbeeke is de enige renner die de wedstrijd twee keer wist te winnen.
Om 14.30 uur vertrekt het peloton voor de polderkoers. Rond 18.45 zal de winnaar de finish in Meerkerk passeren.
De Holland Cup bestaat verder nog uit de Ronde van Overijssel en de Midden Brabant Poort Omloop. De openingswedstrijd - de Dorpenomloop Rucphen - werd afgeblazen als gevolg van extreme weersomstandigheden.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg
- Derde etappe Tour of Holland geannuleerd door verkeershufter
- Daan Hoole naar vijfde tijd in Etten-Leur
- Starttijden tijdrit NIBC Holland Tour Etten-Leur
- Olav Kooij moet buigen voor Tim Merlier
- Fabio Jakobsen is blij weer in koers te zijn
- Leemreize en Naberman verlengen bij Picnic-PostNL
- Hayter wint proloog in Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers NIBC Tour of Holland
- Deelnemers en rugnummers Il Lombardia 2025
- Mollema op het podium in Gran Piemonte
- Eekhoff tweede in Binche
- Ook Gal vertrekt naar Metec-Solarwatt
- ZLM Tour verhuist naar september
- Versloot versterkt opleidingsploeg Picnic/-PostNL
- Deelnemers en rugnummers EK Wegwedstrijd Mannen 2025
- Mannenteam VolkerWessels heeft niet expres veel Vlaamse aanwinsten
- Extra bonificatieseconden te verdienen in Tour of Holland




