Favorieten met geringe marges slotweek Giro in
Zondag 26 mei 2019
Elite men - De vijftiende etappe van de Giro d'Italia gaf vuurwerk: Primoz Roglic en Bauke Mollema verloren tijd op andere favorieten als leider Richard Carapaz, Vincenzo Nibali en Simon Yates.Roglic kon op de slotklim niet volgen en viel in de afdaling. Hij gaf veertig seconden toe en geeft nu 47 seconden toe op leider Carapaz en is de marge met Nibali nog maar een minuut. Mollema sloot bij hem aan en wist zijn zesde plek in het klassement te behouden.
De dagzege ging naar Dario Cataldo, die na een vlucht van meer dan tweehonderd kilometer in de sprint afrekende met Dario Cataldo.
Ploegleider Addy Engels van Jumbo-Visma kon ondanks de pech wel leven met het verlies. “Veertig seconden is veel op zo’n dag als vandaag. Maar als je ziet wat er allemaal is voorgevallen vandaag, is het ook weer niet al te veel. Het had veel erger kunnen zijn. Vandaag hebben we een slag verloren, maar we zijn niet uitgeschakeld in de strijd om het roze. We blijven vechten."
En Mollema liet weten zich iets beter te voelen dan op zaterdag en uit te kijken naar de slotweek. Na de rustdag op maandag staat dinsdag een bergrit over de Mortirolo op het programma. De organisatie schrapte de beklimming van de Gavia vanwege hevige sneeuwval.
Foto: © Sportfoto/Oscar de Waele
Eerder...
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit
- Tour Holland: Timo de Jong wint op VAM-berg
- Derde etappe Tour of Holland geannuleerd door verkeershufter




