Olympia's Tour naar Steenwijkerland
Vrijdag 24 januari 2020
Elite men - Olympia’s Tour heeft dit jaar een rit met start en finish op vrijdag 20 maart in de gemeente Steenwijkerland. Deze rit van de oudste etappekoers van Nederland finisht in Steenwijkerwold. De start en de presentatie van de teams vinden plaats in de haven van Blokzijl.Het parcours voert in een grote ronde door de gemeente Steenwijkerland en wordt afgesloten met een plaatselijke ronde rondom Steenwijkerwold. De grote ronde die anderhalf keer wordt gereden is 65 kilometer lang en komt door de plaatsen: Blokzijl, Vollenhove, Sint Jansklooster, Belt-Schutsloot, Giethoorn, Zuidveen, Steenwijk, Tuk, Steenwijkerwold, Paasloo, Oldemarkt, Ossenzijl, Kuinre en Blankenham. De plaatselijke ronde van 13,2 kilometer - die drie keer wordt gereden - gaat door de plaatsen Steenwijkerwold, Marijenkampen, Basse en Thij. De totale afstand van de etappe bedraagt 143 kilometer.
Wethouder Bram Harmsma is blij dat de etappe een verbindende functie binnen de gemeente heeft. “Er gaat onder andere een project op de scholen over voeding en gezondheid plaatsvinden. Ook worden er verkeersregelaars uit alle dorpen ingezet zodat er een grote betrokkenheid van de inwoners is. En tenslotte wordt het Land van Weldadigheid aangedaan. Al met al is deze etappe van Olympia’s Tour een mooie combinatie van topsport, het bevorderen van bewegen en samenwerking en betrokkenheid van de inwoners. Daar zij we trots op.”
Koersdirecteur Thijs Rondhuis kijkt uit naar de etappe in Steenwijkerland. “De presentatie van de teams in de haven van Blokzijl zorgt voor een sfeervolle start van de etappe. In de uitgetekende etappe over smalle wegen en dijken kan er vervolgens bij voldoende wind volop koers worden gemaakt. De renners zullen goed bij de les moeten zijn.”
Eerder...
- Del Grosso grijpt de winst in NXT Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen 2026
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026





