Loohuis soleert naar zege Brussel-Opwijk
Zondag 01 maart 2020
Nieuws - Lars Loohuis heeft de beloftenklassieker Brussel-Opwijk gewonnen.De renner van A Bloc deed dat met een solo. De wedstrijd telt mee voor de Belgisch-Nederlandse U23 Series.
Sebastien Grignard werd tweede, Wesley Vercamst derde. Loohuis volgt op de erelijst David Dekker op. Zijn ploeggenoot Bodi del Grosso won de jongerentrui.
De mannen van A Bloc waren met zes renners goed vertegenwoordigd in een grote kopgroep, toen Sebastien Gringard een aanval plaatste en Lars Loohuis reageerde op negen kilometer van de meet. Kort daarop liet de Twentse coureur zijn metgezel achter en soleerde zo naar zijn eerste zege van het seizoen.
De winnaar zei na afloop: "We wisten dat de Putberg de meeste schifting zou geven en daar zaten we als ploeg goed van voren. Uiteindelijk zaten we met de gehele ploeg mee toen het peloton weer in stukken ging. Er reed een renner (Gringard) vooruit, toen ik in de groep daarachter de sprint won voor enkele punten voor het sprintklassement. Ik ben op dat moment door gegaan, maar toen ik de aansluiting maakte, merkte ik dat het beste er wel af was bij hem. Toen de groep weer heel dichtbij kwam, heb ik nog een keer aangezet. Ik ging alleen door en kon het gelukkig halen. Ik kende een wat minder begin van het seizoen toen ik na anderhalve dag met materiaalproblemen uit de Tour of Antalya stappen moest. Dat was niet de perfecte voorbereiding zoals ik me die gedacht had. Maar ik wist dat de vorm goed was en dat bewijst deze zege wel. Vorig jaar was een jaar zonder overwinningen voor mij, maar dat seizoen is wel heel belangrijk geweest om sterker te worden. In koersen als de ZLM Tour kun je je motor flink sterker maken. Op trainingskamp voelde ik al dat ik deze winter flink progressie had gemaakt en dan is het lekker om dat zo bevestigd te zien.""
Loohuis is benieuwd wat het seizoen hem verder nog brengen kan. "Het zou mooi zijn als ik me verder kan toeleggen op de U23 Series, maar daar moet ik het met de ploeg verder nog over hebben. Er staan ook nog enkele mooie elitekoersen op het programma. Zo kijk ik uit naar de Ronde van Drenthe en de Ronde van Overijssel, de laatste koers voert door mijn eigen trainingsgebied. De Ronde van Groningen is mijn volgende koers."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Picnic-PostNL (nog) niet zeker van WorldTour-licentie na 2026
- Van der Poel vs Lavreysen bij verkiezing sportman
- EK Wegwielrennen 2028 naar Brabant
- Rabobank hoofdsponsponsor TeamNL
- Wielrenners dingen mee naar Sportprijzen 2025
- Wiebes en Lavreysen Renners van het Jaar
- Marcel Kittel wordt sprintcoach Groenewegen bij Tietema
- Data wieleronderdelen Olympische Spelen LA bekend
- CyclingClass en SEG bundelen krachten
- Genomineerden Wielrenners van het Jaar 2025 bekend
- Nederlandse talenten in opleidingsploeg Red Bull Bora
- Nederlandse wedstrijden internationale kalender 2026 bekend
- Deelnemers en rugnummers Beloften-en Junior-vrouwen EK Weg 2025
- Michel Cornelisse ploegleider bij vrouwen UAE
- Mouris is weer de snelste tijdrijder van Europa
- Uitslagen EK Wielrennen 2025 Drome Ardeche
- Starttijden EK Tijdrijden Drome Ardeche 2025
- Programma EK Wielrennen Drome-Ardeche
- Uitslagen WK Wielrennen Rwanda 2025:
- Deelnemers en rugnummers WK Junioren en Beloften Rwanda 2025
- Starttijden Mixed Team Relay WK Weg 2025
- Mouris bezorgt Nederland nog een wereldtitel
- Startlijsten WK Tijdrijden Junioren en Junior-vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Beloften Mannen en Vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Kigali 2025 Mannen en Vrouwen




