Jumbo-Visma puzzelt aan teams grote ronden
Woensdag 17 juni 2020
Elite men - Bij Jumbo-Visma moet men creatief zijn in de nieuwe werkelijkheid en met een nieuwe kalender na het stopzetten van alle activiteiten door het coronavirus. De ploegleiding legde een puzzel richting onder meer Giro en Tour.Met name de Ronde van Frankrijk blijft belangrijk, zo meent sportief eindverantwoordelijke Merijn Zeeman van de ploeg. "We kiezen voor een Franse aanloop naar deze ronde en rijden met de Tourploeg ook de Dauphiné en de Tour de l'Ain. We hebben zelfs een scenario om vanaf 8 juli tot het begin van de Tour in Frankrijk te blijven als dat wordt gevraagd door de ASO, maar dat scenario heeft natuurlijk niet onze voorkeur. Het zou fijn zijn als de renners tussendoor nog eens naar huis kunnen." Wel staat vast dat Laurens de Plus door een blessure vervangen wordt door George Bennett. Die gaat Roglic, Kruijswijk en Dumoulin ondersteunen in de ronde in een ploeg waar ook Robert Gesink een plaats krijgt.
Voor de Giro d'Italia krijgt Dylan Groenewegen - die zich voorbereidt in de Tirreno en Polen - een nieuwe sprinttrein met Jos van Emden en Christoph Pfingsten in de rol van Mike Teunissen en Amund Jansen die zich op de klassiekers gaan richten. Wel blijft Tony Martin behouden in de voorbereiding van de sprint.
Mogelijk rijdt behalve Steven Kruijswijk ook Tom Dumoulin na de Tour eveneens de Vuelta. Zeeman: "Het is een overweging om met hem - na zijn blessure - te kiezen voor extra wedstrijdkilometers. Aan de andere kant heeft hij veel gevoel bij de Ardennenklassiekers. Maar: naar de Tour gaat vooralsnog al onze aandacht, die beslissing stellen we uit."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Brian Megens wint tijdrit clubcompetitie
- Starttijden tijdrit Giro d´Italia 2025
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2025
- Riesebeek twee jaar langer bij Alpecin-Deceuninck
- Omloop Der Kempen blij met interesse topteams
- Poels wint Ronde van Turkije
- Peters naar de winst in H4A Beloftenkoers
- Turkije: Poels tweede en blijft leider
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix