Del Grosso: de wereldkampioen die Visma niet wilde
Woensdag 07 februari 2024
Offroad - Vraag je Gerben de Knegt op welke prestatie van het afgelopen weekend op het WK Veldrijden hij het meest trots was, dan noemt de bondscoach niet de wereldtitels van Fem van Empel of Mathieu van der Poel maar die van Tibor Del Grosso.De belofte uit het Drentse Eelde vond uiteindelijk voor dit jaar onderdak bij Alpecin-Deceuninck, de formatie van de broers Roodhooft.
Del Grosso kon als tweedejaars junior in 2021niet oogsten omdat toen nauwelijks wielerwedstrijden voor jongeren doorgang konden vinden vanwege de COVID-regels. Daarna vond hij onderdak bij Metec-Solarwatt, waar hij liefdevol werd opgepikt en hoofdsponsor Michel Megens himself in de materiaalpost plaats nam om hem van een schone fiets te voorzien.
De Knegt was tevergeefs aan het duwen en trekken bij crossteams om zijn beschermeling - die hij de fiets leende waarop hij Nederlands kampioen MTB werd in 2022 - bij een crossteam onder te brengen. ''Niemand wilde hem, ook Jumbo-Visma (nu Visma-Lease A Bike) niet. Blijkbaar stond hij bekend als moeilijke jongen, wat hij overigens helemaal niet is. Na zilver op het WK beloften veldrijden in 2023 wilde Alpecin-Deceuninck hem contracteren. Maar daarvoor moest ik nog praten als brugman.'' De rest is geschiedenis.
Foto: © Sportfoto
KOOP HET BOEK OVER TOM DUMOULIN

Eerder...
- Van der Poel naar tiende zege van seizoen
- Brand pakt de draad van winnen weer op
- Menno Don wint Beachrace Scheveningen
- Van der Poel rijdt in Benidorm
- Van der Poel ´voorlopig´ in KNWU-selectie Benidorm
- Pepijn Veenings en Nina Kessler winnen Egmond-Pier-Egmond
- Bentveld langer bij Pauwels Sauzen – Altez Industriebouw
- Deelnemers NK Veldrijden Huijbergen bekend
- Preview en programma NK Veldrijden Huijbergen 2026
- Nederlandse dominantie in Kuil van Zonhoven
- Alvarado klopt Brand in Zonhoven
- 12 Nederlanders trappen af in Tour Down Under (mannen)
- Van der Poel wint zijn achtste in sneeuw
- Alvarado naar de winst in Mol
- Van der Poel realiseert zeven op zeven
- Brand wint ook in 2026: zege in Baal
- Del Grosso naar de winst in Diegem
- Van der Poel wint nu ook in Loenhout
- Rick Ottema wint Drenthe 200
- Brand dendert naar vijftiende zege
- Ook Gavere is voor Brand en Van der Poel
- Del Grosso houdt Van Aert van winst in Zolder
- Hofstade: Nog maar eens MVDP en Brand
- KNWU-selecties voor Gavere en Dendermonde
- Molengraaf vindt onderdak voor nieuwe jaar




