Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
Donderdag 27 november 2025
Elite men - Op woensdag 25 maart 2026 is Alkmaar het decor voor een etappe van Metec Olympia’s Tour, de oudste etappekoers van Nederland. Het college van burgemeester en wethouders heeft ingestemd met de organisatie van deze wielerwedstrijd, onder voorbehoud van een succesvol vergunningstraject.De komst van Metec Olympia’s Tour naar Alkmaar volgt op het succesvolle verloop van de Simac Ladies Tour in september 2025, waarbij de stad als gastgemeente fungeerde. Dit evenement heeft de zichtbaarheid van Alkmaar lokaal en internationaal vergroot en de samenwerking met de organisatie werd als zeer positief ervaren. De organisatie van Metec Olympia’s Tour heeft dan ook aangegeven graag terug te keren naar Alkmaar.
Metec Olympia’s Tour bestaat sinds 1909 en staat bekend om haar uitdagende parcoursen. De koers heeft een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van vele profrenners, waaronder Fabio Jakobsen, Dylan Groenewegen en Tour de France-winnaar Jonas Vingegaard.
De organisatie van Metec Olympia’s Tour sluit uitstekend aan bij de ambitie van Alkmaar om jaarlijks een topsportevenement te faciliteren dat bijdraagt aan citymarketing én de breedtesport stimuleert.
Wethouder Christiaan Peetoom: “Met de komst van Metec Olympia’s Tour naar Alkmaar zetten we onze stad opnieuw op de kaart als sportieve en gastvrije gemeente. Dit evenement biedt niet alleen een podium aan topsport, maar inspireert ook onze inwoners en stimuleert de breedtesport. We zijn trots dat we samen met onze partners dit wielerspektakel mogen organiseren.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Mannen 2026
- Metec Olympia's Tour doorkruist Bommelerwaard in 2026
- Zomermaand slaat slag in Ronde Rwanda
- Sterk deelnemersveld bij aftrap seizoen in Dorpenomloop Dwars door Drenthe
- Pluimers derde in Var
- Ploeg Tietema ontvangt wildcard voor Giro
- Kalender Clubcompetitie Mannen 2026
- Ronde van Overijssel eert Jos Lammertink
- Kasseienomloop Exloo zoekt opvolger Vermeltfoort
- Starttijden tijdrit UAE Tour 2026
- Deelnemersveld Ster van Zwolle bekend
- Renewi Tour mag Nederlandser worden in toekomst
- Van der Hoorn mist klassiekers door operatie
- Denekamp kijkt uit naar terugkeer wielertoppers
- Trainer Vingegaard verlaat Visma
- Ronde van Overijssel past route aan
- Dwars door Drenthe krijgt aankomst in Assen
- Deze Nederlanders rijden in Besseges en Valencia
- VAM-berg wordt scherprechter in Metec Olympia's Tour
- Groenewegen wint voor nieuw team
- Pech bij start seizoen Van der Meulen
- Rick van Breda en Kirstie van Haaften winnen Dijk tot Dijkrace Huisduinen
- Organisatie Veenendaal-Veenendaal luidt noodklok
- Nieuwe route maakt Salverda Bouw Ster van Zwolle toekomstbestendig
- Nils Eekhoff mist voorjaar door operatie slagader





