Volg ons

Facebook  Instagram  YouTube

Kortleve kijkt als winnaar Het Nieuwsblad -23 uit naar NK

Dinsdag 02 juni 2026

Nieuws - class="MsoNormal">De U23 Road Series wil nog wel eens een Belgische aangelegenheid zijn, maar in de Omloop het Nieuwsblad voor beloften draaiden de Nederlandse coureurs de rollen om. Bart Kortleve bleef net het peloton voor en zag Keije Solen als tweede terug op het podium.

Voor de 21-jarige Groninger Kortleve is dit de eerste zege in een klassieker. Dit seizoen was hij al wel op dreef met top 5-klasseringen in de Omloop De Braakman en de Kasseienomloop van Exloo. “Maar een zege als deze is wel heel welkom. Ik ben een type renner die niet in een massasprint gaat winnen en ook met mijn lengte en gewicht niet te lange klimmen aankan. In een wat selectievere koers kan ik lang mee, maar dan moet het je kant oprollen. In de Braakman bijvoorbeeld zat ik van voren met een paar man van BEAT, waarna David Dekker het afmaakte. Maar nu viel het perfect.”

De latere winnaar ging al een keer in de aanval in het gezelschap van een renner van Lotto op zeventig kilometer van het einde. “We reden weg op de laatste , echte helling, maar het leek ons te vroeg voor een uitval met twee renners. Er kwam een groep van twintig man aansloten en daar waren we van Metec-Solarwatt met vier man bij. Vanuit deze groep demarreerde een groep van vier met van ons team Danjiel Agricola. Ik sloot met een andere renner aan. We werkten aanvankelijk goed samen, maar in de laatste plaatselijk omloop, was het hollen en stilstaan door het aanvallen. Uiteindelijk kwam ik met een Belgische renner weg, maar die kon niet meer volgen in de laatste kiilometer. Ondertussen kwam het peloton heel hard opzetten. Hij werd nog net gegrepen, maar ik bleef weg door volle bak naar de finish te rijden. Mooi om een keer te winnen en dan ook nog zo’n wedstrijd van naam.”

Kortleve hoopt deze vorm nog wel even door te trekken. “Het zou mooi zijn als ik met deze benen nog meer mooie resultaten kan halen de komende weken. Ik kijk met name uit naar het NK in Nijmegen en Berg en Dal. Ik heb de Omloop der Zevenheuvelen al eens gereden als clubrenner en die lag me toen goed. Het is een lastig parcours, maar ik denk wel dat ik daar uit de voeten kan. Het is jammer dat we een NK gelijk met de profs rijden, maar ik denk wel dat de uiteindelijke beloftenkampioen echt wel de sterkste van zijn categorie gaat zijn daar. Hopelijk kan ik me in die strijd mengen. Een week later rijd ik de Ronde van Twente nog en dan zit het eerste deel van het seizoen erop. Met deze overwinning op zak en dat is echt goed voor de moraal en het vertrouwen.”

Foto: © Sportfoto Kortleve op het podium van de Omloop Zevenheuvelen



Eerder...

Nieuws Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl