Zeeman: ‘Doel met Theo is ritwinst op hoogste niveau’
Zondag 21 april 2013
Elite men - De sprinters van Blanco verkeerden afgelopen week in Girona voor een trainingskamp. Vrijdag liet Blanco-coach Merijn Zeeman zijn licht schijnen op de sprinttrein, vandaag vertelt hij over Theo Bos deze week kopman in de Ronde van Turkije.“Ik zie nog heel veel groeimogelijkheden bij Theo”, zegt Merijn Zeeman als hem gevraagd wordt naar het plafond van Nederlands snelste sprinter. “Het is natuurlijk al een heel goede sprinter. Niet alleen is Theo ontzettend snel, hij heeft ook nog eens een geweldige aanzet. Ons gezamenlijke doel is een rit winnen op het allerhoogste niveau. Dan moet je denken aan een etappe in een grote ronde. Dat is niet eenvoudig, maar als Theo zich op deze manier blijft ontwikkelen kan hij het zeker. Daar ben ik van overtuigd.”
Topsportmentaliteit
Om ook in de zwaardere etappekoersen te overleven en daar in de vlakke ritten mee te sprinten om de zege, werkt de voormalig baankampioen veel aan zijn uithoudingsvermogen. “Daar trekt hij echt keihard aan”, zegt Zeeman. “Aan het beter bergop rijden, zijn herstelvermogen. Ik ben echt onder de indruk van zijn topsportbeleving. Je ziet dat het een topsporter pur sang is. Daar valt echt niets op af te dingen.”
Kansen
Maar om een rit in een grote ronde te winnen, moet je er wel voor geselecteerd worden natuurlijk. De Giro rijdt hij niet, de Tour wordt waarschijnlijk ook voor de klimmers. Dan blijft de Ronde van Spanje over. “De Tour is inderdaad een moeilijk verhaal, ook de komende jaren zal het niet makkelijk zijn om de selectie te halen. Of hij dit jaar een grote ronde rijdt is niet zeker. De Vuelta is ontzettend zwaar met twaalf aankomsten bergop. Het moet wel een beetje bij een sprinter passen. We concentreren ons eerst op de komende wedstrijden: Turkije, Noorwegen, België, Zeeland Seaports, Ster ZLM Tour. Een belangrijk blok, daarna maken we de balans op. Maar hij hoeft dit jaar niet per se een grote ronde te rijden. We werken aan de lange termijn. Veel krachttraining, hoogtestages, zijn motor moet nog iets groter worden. We gaan echt op zoek naar zijn limiet.”
Eerder...
- Reinderink zorgt voor derde ritzege in Luxemburg
- Nu is het voor Van den Berg in Luxemburg
- Eneco Tour kent deelnemersveld mannen en vrouwen
- Direct raak voor Van der Poel in Luxemburg
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Luxemburg 2026
- Vuelta was geen doorslaand oranje succes
- Noorloos wint in Ooststellingwerf
- De Kleijn sprint naar winst in GP Fourmies
- Max Kroonen maakt werk van de ploeg af in Arno Wallaard Memorial
- Voormalig wereldkampioen piste Van Schip stopt
- Gouden Wiel voor Han Vaanhold
- Lisa van Belle langer bij SD Worx
- Startlijst tijdrit Vuelta 2026
- LPC blij met nieuwe plek op kalender ZLM Tour
- Solen en Schaper imponeren in Flanders Tomorrow Tour
- Vacek wint ZLM Tour, Van der Tuuk op podium
- Nog één kans op Nederlandse ritzege in ZLM Tour
- Nu wint Cees Bol in Tour of Britain
- Kooij pikt zege mee in Tour of Britain
- Lidl-Trek troeft opnieuw BORA af in ZLM Tour
- Mouris en Van der Tuuk mogen dromen van podium ZLM Tour
- Vacek blijft Van Dijke voor in tweede etappe ZLM Tour
- KNWU heeft mannenploeg voor WK Canada rond
- Wessel Mouris beste Nederlander tijdrit ZLM Tour
- Van der Poel via Luxemburg naar WK Canada






