Handbikers zorgen voor nieuw succes bij WB Emmen
Zaterdag 01 juli 2017
Nieuws - Een dag na de dubbele gouden race van handbikers Tim de Vries en Jetze Plat op de tijdrit was er opnieuw succes voor de Nederlandse ploeg in deze discipline tijdens de wegwedstrijden. Plat veroverde aan het begin van de middag zijn tweede gouden medaille in de categorie Men H4 en even later eiste ook Tim de Vries zijn tweede zege op bij de Men H5.Bij de vrouwen eindigden naast de Duitse winnares Andrea Eskau twee landgenotes op het podium. De drie sprintten om de winst in Emmen. Jennette Jansen werd tweede, Laura de Vaan derde. De laatste werd wel teruggeroepen om als winnares van de wereldbeker gehuldigd te worden.
Plat zorgde er als eerste voor dat het Wilhelmus klonk op de tweede dag van de wereldbekerwedstrijd in Emmen. Na een slijtageslag bleef hij over met Rafal Wilk, in de sprint was de Nederlander sneller dan de Pool. "Dit is de perfecte afloop van deze wereldbeker voor mij, beter kon immers niet met twee gouden medailles. Voor mij was het even afwachten hoe ik in vorm zou zijn, ik zit middenin een druk deel van mijn wedstrijdschema. Maar ik kon mijn vertrouwde wattages halen. Daar ben ik blij mee, want ik wilde hier in eigen land graag goed presteren. Mooi dat dit evenement er is. Over twee jaar ook nog eens het WK, dat wordt een belangrijk doel, ook met het oog op de kwalificatie van de Paralympics van 2020." Na afloop werd hij ook gehuldigd als wereldbekerwinnaar.
Tim de Vries maakte indruk met een solo van vier ronden. Uiteindelijk ging hij de slotronde redelijk veilig in met drie minuten voorsprong. "Het was een tactische wedstrijd" zei de blije winnaar na afloop. "Johan Reekers sloeg een gat en niemand reed het dicht. Ze keken naar mij, maar ik ga mijn eigen landgenoot niet terug halen. Toen ze dan eindelijk de kloof dichtten, was dat hét moment voor mij om aan te gaan. Toen heb ik er een tijdrit van gemaakt, na vrijdag wist ik dat ik op mijn tijdrijderskwaliteiten kon vertrouwen. Op het laatst gaven de anderen het op en richtten zij zich op het zilver. Toen hoefde ik mijn voorsprong alleen nog maar te consolideren." De Vries was erop gebrand goed te presteren in Emmen. "Heel mooi dat deze wereldbeker hier georganiseerd wordt en dat we hier over twee jaar ook een WK hebben. Een prachtige gelegenheid voor mensen uit mijn omgeving om me eens op dit niveau van dichtbij aan het werk te zien."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Nederlandse talenten in opleidingsploeg Red Bull Bora
- Nederlandse wedstrijden internationale kalender 2026 bekend
- Deelnemers en rugnummers Beloften-en Junior-vrouwen EK Weg 2025
- Michel Cornelisse ploegleider bij vrouwen UAE
- Mouris is weer de snelste tijdrijder van Europa
- Uitslagen EK Wielrennen 2025 Drome Ardeche
- Starttijden EK Tijdrijden Drome Ardeche 2025
- Programma EK Wielrennen Drome-Ardeche
- Uitslagen WK Wielrennen Rwanda 2025:
- Deelnemers en rugnummers WK Junioren en Beloften Rwanda 2025
- Starttijden Mixed Team Relay WK Weg 2025
- Mouris bezorgt Nederland nog een wereldtitel
- Startlijsten WK Tijdrijden Junioren en Junior-vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Beloften Mannen en Vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Kigali 2025 Mannen en Vrouwen
- Huising vervangt Bouwman in WK-selectie
- Programma WK Wielrennen Kigali (Rwanda)
- Monkelbaan wint Giant Schwalbe Toekomstcup junioren
- Beuker en Dijkman juichen in Hasselt
- Live Verslag Slag om Norg 2025
- Slag om Norg op zoek naar opvolger Jakobsen en Vermeersch
- Nederlandse ploegen Tour de l Avenir bekend
- KNWU-selectie Beloften voor EK Wielrennen
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Spanje 2025
- Schoonvelde wint Aubel-Stavelot