TDU: Spratt wint, Nederlandse vrouwen op minuten
Vrijdag 11 januari 2019
Women - Amanda Spratt heeft in een lastige tweede etappe van de Santos Tour Down Under voor vrouwen de macht gegrepen.De Australische kopvrouw van Mitchelton-Scott arriveerde solo op Mengler Hill in de tweede rit met 43 tellen voorsprong op ploeggenote Lucy Kennedy (tweede). De Amerikaanse Krista Doebel-Hickok werd derde op 51 tellen.
Evy Kuijpers was de beste Nederlandse in de uitslag op de zestigste plek op acht minuten van Spratt. Wel zag CCC-Liv kopvrouw Ashleigh Moolman-Pasio zevende worden. Dat stemde ploegleider Jeroen Blijlevens tevreden. “We hadden afgesproken dat we Ashleigh als ploeg zo goed mogelijk zouden afzetten. In de aanloop naar de klim, waar de weg al golfde, deed het team zijn werk uitstekend. Ashleigh deed vervolgens haar werk ook goed, alleen waren er een paar nog net wat beter.”
Zaterdag is er de voorlaatste rit (105 kilometer). Jeroen Blijlevens: “We zullen morgen bekijken in hoeverre onze rensters hersteld zijn van deze zware etappe. Daarbij volgen we de ontwikkelingen in koers. Het klassement is grotendeels gevormd, er zijn al de nodige tijdsverschillen. Misschien leent deze rit zich voor een ontsnapping en kunnen we daarin ook wat ondernemen.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Sleutelbeenbreuk voor Marianne Vos
- Dubbel voor Nederlof en Fialla in Land Kleine Hein
- Deelnemers en rugnummers Vuelta Feminina 2026
- Lach houdt drie Nederlandse vrouwen af in Luxemburg
- Britt Jeucken rijdt top-10 in Omloop van Borssele
- Nicole Steigenga wint Omloop Borsele
- Juniore Ida Østbye Støvern wint tweede etappe Omloop van Borsele
- Dijkstra is tweede in tijdrit Borsele
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Vrouwen 2026
- Vollering draait de rollen om op Muur van Huy
- Deelnemers en rugnummers Waalse Pijl vrouwen 2026
- Vollering moet genoegen nemen met plek drie in AGR
- Bredewold is tweede in Brabantse Pijl
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl vrouwen 2026
- Vos grijpt naast zege in Parijs-Roubaix
- Nederlof naar de zege in Omloop Breda en Galder
- Ook Uijen verlaat Picnic-PostNL
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaiix Femmes 2026
- Vos stapt met ambitie op fiets na zware periode
- Kool wint Scheldeprijs voor Veenhoven
- Vollering imponeert met solozege in Vlaanderen
- Bader wint de Ronde van Leek
- Vanderaerden klopt Markus in Eijsden
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2026
- Reusser houdt Vollering en Nooijen van podium





