Jumbo-Visma wint ploegentijdrit in Tour
Zondag 07 juli 2019
Tour de France - Jumbo-Visma heeft de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Als laatst gestarte ploeg reed de Nederlandse ploeg de tijd van de eerst vertrokken formatie van INEOS uit de boeken.Mike Teunissen blijft leider in de Tour de France. Dylan Groenewegen verloor onderweg het contact met zijn ploeggenoten.
“Vandaag viel alles op zijn plaats”, aldus Teunissen. “Je ziet dat als je in een flow zit alles kan. We behielden onze snelheid en Iedereen draaide heel goed mee. De jongens waren allemaal heel sterk. Het was ons grote doel om de ploegentijdrit te winnen. Dat het dan ook lukt, is gewoon geweldig. Dat ik gisteren won was heel mooi, maar winnen als ploeg is eigenlijk nog mooier. We winnen hier niet met achten, maar met een kleine honderd man. Dit is de beloning voor al het harde werk dat wij er met zijn allen de afgelopen weken, maanden en zelfs jaren in hebben gestoken met de juiste mensen op de juiste plaats. Dat ik het geel behoud, is een mooie bonus. Nu kan ik morgen een hele dag genieten van de gele trui.”
Kopman Steven Kruijswijk was heel blij met de tijdritzege. “Ik was vandaag niet bezig met mijn klassement. Dat ik hier tijd pak op mijn concurrenten, is een mooie bonus. We kwamen hier om de tijdrit te winnen en dat is gelukt. Wout, Mike en Tony waren de motoren van de ploeg. Het draaide super, het tempo zat er goed in en iedereen deed zijn werk. Het ging echt heel hard. We zijn de Tour goed begonnen en hopelijk kunnen we hier een mooi vervolg aangeven de komende dagen en weken.”
Volgens performancemanager Mathieu Heijboer is dit de ultieme bekroning van jaren investering. “Dit is echt fantastisch. In 2015, toen we met Team LottoNL-Jumbo begonnen, werd de ploegentijdrit een belangrijk onderdeel in ons proces. We hebben een gestage ontwikkeling doorgemaakt met ups en downs. De laatste tijd zaten we in een goede flow met de zeges in de Tour of Britain en de UAE Tour en de tweede plaats in Tirreno-Adriatico. Vandaag viel alles op zijn plek. We zijn al weken en maanden met deze ploegentijdrit bezig. We hebben het meermaals verkend en de verschillende scenario’s goed doorgenomen. Het vertrouwen zat er echt in en het geel gaf extra motivatie. Deze overwinning kenmerkt onze ploeg en de filosofie die we hebben. Het samen winnen.”
Foto: © Sportfoto-Thomas van Bracht
Eerder...
- Tour de France deelt wildcards 2023 uit
- Tour 2024 eindigt niet in Parijs maar in Nice
- Rittenschema Tour de France 2023 bekend
- Vingegaard en Van Dijk eerste in Etten-Leur
- Van Baarle wint Profronde Westland
- Van der Poel wint ook in Surhuisterveen
- Groenewegen grijpt nipt naast tweede zege
- Mollema zesde in tijdrit Tour
- SD Worx in Tour in door Amy Pieters ontworpen shirt
- Starttijden laatste tijdrit Tour de France
- Tourcriteriums 2022: wie rijdt waar?
- Tour de France Femmes: teams en rensters
- Fabio Jakobsen net op tijd binnen in Tour
- Jumbo-Visma weet: 'Strijd nog niet gestreden'
- Van Baarle gokt en wordt vijfde in Tour
- Alle COVID-tests in Tour vallen negatief uit
- Zo veel of zo weinig verdienden teams in Tour
- Jumbo-Visma tevreden eerste echte rustdag in
- Jakobsen niet meer in het groen in Tour
- Van der Poel: 'Niet vooruit te branden'
- Van der Hoorn grijpt net naast ritzege Tour
- Van Aert geeft Nederlandse sprinters geen kans
- Dit keer is Groenewegen winnaar in Tour
- Jakobsen grijpt zijn eerste kans in de Tour
- Van der Poel is vijfde in Kopenhagen