WK MTB: De Knegt rekent op vrouwen
Donderdag 29 augustus 2019
Elite men - Hoewel hij met de afzegging van Mathieu van der Poel niet over de Europees kampioen bij de elite kan beschikken, reist bondscoach Gerben de Knegt wel degelijk met ambities af naar het wereldkampioenschap mountainbike in Mont Sainte Anne. Dat zegt hij op de speciale WK-pagina van de KNWU.“Met name voor Anne Terpstra en Anne Tauber zie ik medaillekansen bij de vrouwen. En wellicht kan belofte David Nordemann opnieuw verrassen. Over de hele linie verwacht ik dat we goed van voren zullen presteren.”
De Knegt beschikt niet over Van der Poel, maar wel over Milan Vader, de nummer drie van het afgelopen Europees kampioenschap in Brno. Hij wil de lat niet te hoog leggen voor de in Sittard woonachtige Zeeuw. “Milan heeft me dit jaar echt verrast met het hoge niveau dat hij haalt. Met een derde plek op het EK en een zesde plek in de wereldbeker in Val di Sole laat hij zien dat hij op een goede dag echt met de besten mee kan doen. Bovendien is voor hem de druk enigszins van de ketel nu hij zijn olympisch nominatie op zak heeft. Ik ga nu niet direct van hem verlangen dat hij in Canada opnieuw voor het podium mee gaat spelen, maar ik ben wel heel benieuwd hoe ver hij kan komen bij dit WK.”
Medaillekansen voor Tauber en Terpstra
Bij de vrouwen zijn de verwachtingen hoger gespannen. “Anne Tauber en Anne Terpstra doen dit seizoen regelmatig mee voor de podiumplaatsen. Dit is wel een WK natuurlijk en het is zeker niet vooraf gezegd dat ze die posities ook nu zomaar gaan halen. Maar de mogelijkheid is er zeker. Tauber ziet dit als haar favoriete parcours, dan is het mooi voor haar dat juist hier het WK gehouden wordt.”
Foto: © Sportfoto - Rob Jones
Eerder...
- Brian Megens wint tijdrit clubcompetitie
- Starttijden tijdrit Giro d´Italia 2025
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2025
- Riesebeek twee jaar langer bij Alpecin-Deceuninck
- Omloop Der Kempen blij met interesse topteams
- Poels wint Ronde van Turkije
- Peters naar de winst in H4A Beloftenkoers
- Turkije: Poels tweede en blijft leider
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix