Knaven verklaart afwegingen INEOS voor Tour en Giro
Maandag 12 april 2021
Tour de France - Team INEOS Grenadiers bouwt de Tourploeg rond Geraint Thomas dit jaar. Daarmee verwacht ploegleider Servais Knaven dat het Britse team de meeste kans maakt tegen het Jumbo-Visma van Primoz Roglic.Knaven doet zijn uitspraken in het tijdschrift Cycling, de opvolger van Cycling.be.
"De Tour de France bevat dit jaar veel tijdritkilometers, waardoor we het team rond Geraint Thomas zullen bouwen, inclusief een belangrijke rol voor Tao Geoghegan Hart en Richard Carapaz. Zo hopen we weerwerk te kunnen bieden tegen chronospecialisten als Tadej Pogacar en Primoz Roglic. We denken dat Egan Bernal - gezien het klimparcours - gewoon meer kansen heeft om in de Giro mee te doen voor de zege." Knaven ziet in Giro-winnaar Hart nog geen kopman voor de Tour, maar wel 'een troef om achter de hand te houden'.
Knaven spreekt in Cycling ook over de kansen van Chris Froome om zijn oude niveau te halen, de rol van Laurens de Plus en het loslaten van de bergtreintjesstrategie. Cycling is in Nederland en Vlaanderen te koop in de betere kiosk. In de huidige uitgave staan ook interviews met Julian Alaphilippe en Chantal Blaak. Ook werd het parcours van Luik-Bastenaken-Luik bekeken met Jelle Vanendert en is er aandacht voor de fietsen van BMC en Factor.
Foto: Sportfoto
Eerder...
- Pogacar ontfutselt Van der Poel opnieuw het geel
- Profronde Heerlen voegt oud-profs achter derny toe
- Van der Poel naar derde plek van Nederlanders in geel
- Starttijden tijdrit Tour de France Caen
- Valkenburg houdt hoop op komst Tour mannen
- Deelnemers en rugnummers Tour de France 2025
- Wie rijdt waar in de profcriteriums?
- Routeschema Tour de France Mannen 2025
- Zoetemelk is fan van aangepaste slotrit Tour
- Tour en Giro delen wildcards 2025 uit
- Britse start voor Tour en Tour Femmes
- Etappeschema Tour de France Femmes 2025
- Demi Vollering en Lorena Wiebes zijn klaar voor de TdFF
- Ploegen en deelnemers Tour de France Femmes
- Van Poppel wint Spektakel van Steenwijk
- Bredewold en Mollema winnen Gouden Pijl
- Uitslag Tour de France 2024
- Pogacar primus in Surhuisterveen
- Groenewegen en Wiebes primus in Boxmeer
- Van UAE tot Red Bull: prijzengeld in de Tour
- Tour door Nederlandse bril: Groenewegen en debutanten imponeren
- Tourwinnaar Pogacar naar Surhuisterveen
- Startlijst afsluitende tijdrit Tour de France Nice 2024
- Touretappe uitgelicht: rit 20: Nice - Col de la Couillole
- Sterke Kelderman in top 10 op Isola 2000