Congres wil geen extra geld dopingbestrijding vrijmaken
Dinsdag 03 december 2013
Nieuws - Op het najaarscongres van de KNWU is het plan om vijftigduizend euro per jaar extra vrij te maken voor dopingbestrijding door de stemgerechtigde vertegenwoordigers van de aanwezige districten en belangenverenigingen afgeschoten.De extra maatregel, overgenomen uit de aanbevelingen van de commissie Sorgdrager, werden door het congres niet nodig en te duur geacht.Het hoofdbestuur van de KNWU wilde dit geld aanwenden om honderd extra controles uit te voeren als aanvulling op de 313.000 euro die door het Ministerie van Sport wordt betaald voor extra maatregelen voor dopingaanpak. De vijftigduizend euro van de wielerbond zou door alle licentiehouders van de KNWU voor een periode van vier jaar betaald moeten worden door een jaarlijkse verhoging van vijf euro per licentie.
Geen enkele zin
Bobbie Traksel, voorzitter van de wielervakbond VVBW, toonde zich één van de tegenstanders bij het najaarscongres in Utrecht. “Ik denk dat het feit dat Lance Armstrong in al die jaren honderden controles moeiteloos doorstaan heeft, bewijst dat die maatregel van honderd extra controles geen enkele zin heeft. Wij geloven meer in goede voorlichting.”Vanuit de districten werd de maatregel te duur geacht voor de licentiehouders van de bond.
Niet shoppen
KNWU-voorzitter Marcel Wintels vindt het jammer dat de aanbevelingen van de Commissie Sorgdrager niet in het geheel werden overgenomen. “We wilden als KNWU-bestuur niet shoppen in de voorstellen en dit integraal overnemen en ook een bijdrage vanuit de wielersport leveren om aan te geven hoe belangrijk wij de aanpak van dopingproblematiek vinden. Maar het is aan het congres om daar al dan niet mee in te stemmen.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- EK Wegwielrennen 2028 naar Brabant
- Rabobank hoofdsponsponsor TeamNL
- Wielrenners dingen mee naar Sportprijzen 2025
- Wiebes en Lavreysen Renners van het Jaar
- Marcel Kittel wordt sprintcoach Groenewegen bij Tietema
- Data wieleronderdelen Olympische Spelen LA bekend
- CyclingClass en SEG bundelen krachten
- Genomineerden Wielrenners van het Jaar 2025 bekend
- Nederlandse talenten in opleidingsploeg Red Bull Bora
- Nederlandse wedstrijden internationale kalender 2026 bekend
- Deelnemers en rugnummers Beloften-en Junior-vrouwen EK Weg 2025
- Michel Cornelisse ploegleider bij vrouwen UAE
- Mouris is weer de snelste tijdrijder van Europa
- Uitslagen EK Wielrennen 2025 Drome Ardeche
- Starttijden EK Tijdrijden Drome Ardeche 2025
- Programma EK Wielrennen Drome-Ardeche
- Uitslagen WK Wielrennen Rwanda 2025:
- Deelnemers en rugnummers WK Junioren en Beloften Rwanda 2025
- Starttijden Mixed Team Relay WK Weg 2025
- Mouris bezorgt Nederland nog een wereldtitel
- Startlijsten WK Tijdrijden Junioren en Junior-vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Beloften Mannen en Vrouwen 2025
- Starttijden WK Tijdrijden Kigali 2025 Mannen en Vrouwen
- Huising vervangt Bouwman in WK-selectie
- Programma WK Wielrennen Kigali (Rwanda)




