Alvarado wint haar eerste nationale elite-titel
Zondag 12 januari 2020
Nederlandse kampioenschappen - Ceylin del Carmen Alvarado heeft het Nederlands kampioenschap bij de elite-vrouwen gewonnen. De Europees kampioene bij de beloften-vrouwen was opnieuw niet te verslaan voor de concurrentie.Annemarie Worst eindigde op de tweede stek, derde werd Lucinda Brand, de uittredend kampioene.
Samen met Yara Kastelijn en Marianne Vos, die als eerste af moest haken, startten de genoemde drie rensters in een kopgroep van vijf aan dit kampioenschap. Alvarado sloeg in de derde ronde toe en stond niemand meer toe het gat te dichten. "Ik ben heel blij met deze titel. Natuurlijk tellen beloftentitels ook, maar dit is voor mijn gevoel wel een eerste echte titel omdat het bij de elite is. Ik mag wedstrijden rijden in deze trui, zal er ongetwijfeld veel in trainen en misschien slaap ik er vannacht wel in." Het was op dit parcours lastig een gat te slaan, maar Alvarado sloeg toe. "Ik kon de kop overnemen van Lucinda en direct een gat slaan. Toen ik dat zag, ben ik natuurlijk vol doorgegaan. En er waren op dit parcours genoeg punten om elkaar te zien rijden, je bleef draaien en keren, dus ik kon goed in de gaten houden waar de anderen zaten. Op het laatst liet Annemarie Worst het kopje wat hangen en toen wist ik dat het normaal gesproken binnen moest zijn."
1. Ceylin del Carmen Alvarado, 2. Annemarie Worst, 3. Lucinda Brand, 4. Yara Kastelijn, 5. Marianne Vos, 6. Geerte Hoeke, 7. Maud Kaptheijns, 8. Lindy van Anrooij, 9. Mascha Mulder, 10. Pauliena Rooijakkers
Eerder...
- Veenstra en Brink naar Nederlandse titel BMX
- NK Weg 2028 naar Valkenburg
- Uitslagen NK Wielrennen Ede 2025
- Van Poppel sprint eindelijk naar rood-wit-blauw
- Van den Broek-Blaak uitgezwaaid door peloton
- Courage Events blijft organisator NK Wielrennen tot en met 2028
- Deelnemers en rugnummers NK Weg Profs en Beloften Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers NK Vrouwen 2025
- Sprinters versus aanvallers op NK Wielrennen Ede
- Programma NK Wielrennen 2025 Ede
- Hoole prolongeert nationale titel tijdrijden
- Mischa Bredewold naar Nederlandse titel
- Rik van der Wal stunt met beloftentitel tijdrijden
- Dijkman en Mouris winnen NK Tijdrijden
- Takken en Arens winnen NK tijdrijden
- Uitslagen NK Tijdrijden 2025
- Volg met CyclingOnline.nl het NK Tijdrijden
- Riesebeek mist NK Wielrennen door schorsing
- Tibor Del Grosso wil ooit NK Weg Profs winnen
- Starttijden NK Tijdrijden 2025 Surhuisterveen
- Dogterom snelt naar Nederlandse titel
- Gijs Schoonvelde wint NK junioren
- Maxime Takken wint bij Nieuweling meisjes
- Jens, Floor en nog veel meer nieuwe Nederlandse jeugdkampioenen
- Rijpma De Jong Nederlands kampioen wielrennen clubrensters