Rood-wit-blauw voor Uijen en Van Belle
Zondag 13 september 2020
Nederlandse kampioenschappen - Elise Uijen is Nederlands kampioene tijdrijden geworden bij de junior-vrouwen. Loe van Belle won bij de juniorenIn Ulvenhout kreeg de Europees kampioene Uijen Ilse Pluimers en Shirin van Anrooij op het podium
Loe van Belle won bij de junioren. Tibor del Grosso greep het zilver, Mathijs de Kok het brons.
Uijen was vorig jaar in Emmen nog Nederlands kampioene bij de nieuweling-meisjes en hield deze keer Ilse Pluimers met 67/100e van de winst. Shirin van Anrooij was vorig jaar kampioene in deze categorie.
Uijen: "Als je in deze trui start, dan verwachten de mensen maar één positie van je: de overwinning. Ik ben heel blij dat dit opnieuw gelukt is. Eerst win ik de trui van Europees kampioene en nu win ik er ook nog in. Toen ik over de streep was, wist ik dat ik de snelste was, maar moest ik nog afwachten wat Shirin deed. Heel mooi om in dit korte en vreemde seizoen toch zulke mooie overwinningen te behalen."
Van Belle - volgend jaar renner bij Jumbo-Visma Academy - voelde wel enige druk vooraf. "Mensen vroegen hoe hard ik ging rijden en met hoeveel verschil ik zou winnen, dus er was wel een zekere favorietenrol. En dat mocht ook gezien de tijdrit die we als selectiewedstrijd voor het EK hadden gereden en het Europees Kampioenschap zelf. Dit was wel de minste van mijn tijdritten van dit jaar, het leek of er geen einde aan kwam. Ik won met minder verschil dan ik gehoopt had, maar ben wel heel blij dat ik dit korte seizoen wel met een titel kan afsluiten."
Junior-vrouwen: 1. Elise Uijen 21.04, 2. Ilse Pluimers 0.067, 3. Shirin van Anrooij 0.39, 4. Daphne Kreulen 0.46, 5. Maud Rijnbeek 1.00, 6. Senne Knaven 1.00, 7. Meintje Geurts 1.04, 8. Scarlett Souren 1.09, 9. Jerney van der Heijden 1.16, 10. Laura Molenaar 1.17
Junioren: 1. Loe van Belle 32.50, 2. Tibor del Grosso 0.01, 3. Mathijs de Kok 0.05, 4. Lars Rouffaer 0.10, 5. Boris Romers 0.17, 6. Wessel Mouris 0.22, 7. Tjalle de Bruin 0.28, 8. Bram Leerkes 0.32, 9. Bart Hordijk 0.44, 10. Marijn Maas 0.49
Foto: © Sportfoto - Dick Soepenberg
Eerder...
- KNWU moet ook laatste NK's veld schrappen
- Laatste poging NK veld nieuwelingen en junioren
- NK Tijdrijden Emmen heeft datum
- Ook het NCK gaat niet door
- Geen NK Tijdrijden in Emmen dit jaar
- Rood-wit-blauw voor Uijen en Van Belle
- Nederlandse titel voor Vinke en Abma
- Parcours Nederlandse Loterij NK tijdrijden bekend
- NK Wielrennen: Van der Poel imponeert
- NK 2022 wellicht naar Sittard-Geleen
- Jakobsen er toch beetje bij op NK Drenthe
- NK wielrennen: Live Data profwedstrijd
- NK voor profs met twee ronden ingekort
- Het NK wielrennen voor vrouwen in beeld
- NK Vrouwen: goud is voor Van der Breggen
- NK Vrouwen: Live Data over de koers
- Trio niet op NK na positieve test Van der Heijden
- NK: Beloftentitel is voor Daemen
- NK Beloften VAM-berg Live Data
- Wiebes dicht zich kansen toe op zwaar NK
- Livestream NK Beloften bij RTV Drenthe
- Preview NK: Een moeilijk te voorspellen titelstrijd
- NK VAM-berg 2020: deelnemers beloften
- NK VAM-berg 2020: deelnemers vrouwen
- NK VAM-berg 2020: deelnemers en rugnummers