Gmelich Meijling naar Nederlandse titel
Zondag 31 oktober 2021
Nederlandse kampioenschappen - Jarno Gmelich Meijling is Nederlands kampioen bij de elite-zonder-contract geworden.De renner van Allinq-Krush-De IJsselstreek ging al vroeg in de koers ten aanval en bleef alleen over.
Daarachter was het Bart Lemmen die steeds aandrong, maar zijn pogingen werden telkens geneutraliseerd door Gmelichs ploeggenoot Robin Lowik, de uittredend kampioen.
Het zilver was voor Robin Lowik, brons voor Bart Lemmen.
Gmelich Meijling was vooraf al door zijn team naar voren geschoven, omdat hij niet doorstroomt naar het continentale team van zijn vereniging, Allinq.
'''Ook als je op continentaal niveau gefietst hebt (bij Metec en Piels) heeft het winnen van een nationale titel veel waarde. Ik was erop gebrand te winnen en het is super dat het gelukt is. Mijn aanval was al vroeg, maar dat was eigenlijk omdat ik me niet zo super voelde, ik wilde de koers openen. Maar uiteindelijk bleken de benen heel goed in orde. Ik moest op het laatst mijn medevluchters kwijt, want ik zag de anderen van achteren komen. Op het laatst was ik vrij zeker van mijn zaak. Robin Lowik zat in het wiel van Lemmen en mijn vriend Stef Krul zou het gat ook niet dichten. Ik ga ervan genieten om een half jaar in deze trui te rijden.''

Bart Lemmen van West-Frisia baalde enorm. '''De IJsselstreek heeft het goed uitgespeeld. Het was achteraf fout om niet te reageren toen Jarno wegsprong, maar ik had telkens een ploeggenoot mee van voren en daar wilde ik niet naar toe rijden. Achteraf had ik het misschien wel moeten doen, want je moet altijd voor de winst gaan. Ik botste echter op een te sterk blok.''
Foto: Sportfoto - Dick Soepenberg
1 25 Jarno Gmelich Meijling WV De IJsselstreek 3:29:00
2 45 Robin Lowik WV De IJsselstreek 3:30:30 1:30
3 43 Bart Lemmen West Frisia 3:30:32 1:32
4 41 Stef Krul NWV Groningen 3:30:34 1:34
5 42 Jasper de Laat TWC Tempo 3:30:39 1:39
6 52 Antonie van Noppen RC Jan van Arckel 3:30:39 1:39
7 14 Patrick Bos RETO 3:30:43 1:43
8 65 Joeri van der Tuin West Frisia 3:30:48 1:48
9 34 Koos Jeroen Kers WV de Amstel 3:30:51 1:51
10 69 Tom Vermeer 3:30:55 1:55
Eerder...
- Organisatie NK Nijmegen treft extra maatregelen
- Huub Artz is blij met de winst op NK Tijdrijden
- Hengeveld stunt met nationale titel tegen klok
- Ryan Gal naar tijdrittitel beloften
- Van Kesteren en Van den Burgh winnen NK Tijdrijden
- Julia Herman en Karlijn Wijma winnen NK Tijdrijden
- Live Timing NK Tijdrijden Laren 2026
- Programma NK Tijdrijden aangepast door hitte
- Starttijden NK Tijdrijden 2026 Profs (update)
- Vermeulen Nederlands kampioen EZC
- Rick Schuurman pakt het goud op NK Junioren
- Britt Nederlof naar Nederlandse titel
- Serné wint NK clubvrouwen
- Evie Reijn sprint naar nationale titel
- Van Stralen naar nationale titel nieuwelingen
- Programma en uitslagen NK Wielrennen op de weg 2026
- Nieuwe kampioenen masters in Blijham
- Nederlandse wielertop aan de start van Staatsloterij NK Wielrennen
- Organisatie kijkt uit naar NK Gravel Rijssen
- Tijmen Eising creëerde ´donders zwaar rondje´ op Muur Emmen
- NK Wielrennen 2026 alsnog naar Nijmegen
- Oosterwolde krijgt 'Klein' NK Wielrennen
- Del Grosso op herhaling op NK Veldrijden
- Alvarado blij met rood-wit-blauw in Huijbergen
- Jansman, Versluis en Goijert winnen NK Veldrijden








