WK duurt ronde te lang voor Van der Poel
Zondag 29 september 2019
WK Wielrennen - Het WK voor profs is gewonnen door Mads Pedersen. De Deen won de sprint van een kopgroep, waartoe aanvankelijk Mathieu van der Poel ook behoorde. Die moest in de slotronde de anderen laten gaan met kramp en werd 43e.Al vroeg in de wedstrijd trok een groep met onder anderen Roglic, Carapaz en Quintana in de aanval. Maar omdat behalve Nederland ook de Belgen en Italianen niemand mee hadden, werd de groep bij het ingaan van de negen plaatselijke ronden terug gehaald. Op drie ronden voor het einde ging Van der Poel in de aanval met Matteo Trentin, Gianni Moscon, Mads Pedersen en Stefan Kung. In de slotronde liet hij de anderen plotseling lopen als gevolg van kramp.
Niki Terpstra was op de 20e plek de beste Nederlander in de uitslag. "Ik kon helemaal niets meer, ook niet toen Van der Poel eraf moest voorin" was zijn korte commentaar.
Van der Poel liet na afloop horen: "Het was onverwacht dat het op was, ook voor mij. Ik kon opeens geen trap meer doen. Het deed al flink pijn die voorlaatste ronde. Het regende de hele dag, het was een heel zware wedstrijd. Dit is een kampioenschap wat veel mensen zich nog lang herinneren. Ik deed eigenlijk alles goed, maar opeens kon ik niet meer. Ik was dicht bij de titel, maar er komen hopelijk nog meer kansen."
Foto: © Sportfoto-Dick Soepenberg
Eerder...
- Teams KNWU Clubcompetitie en U23 Racing Series
- Van Bon is blij met opvolger op WK-podium profs
- Van Baarle naar zilver op WK
- Deelnemers en rugnummers WK Mannen Leuven 2021
- WK Vrouwen: Balsamo vloert Vos
- WK junior-vrouwen: Backstedt wint
- Deelnemers en rugnummers WK Junior-Vrouwen 2021
- Afscheid Anna van der Breggen: superrelaxed rolmodel
- Deelnemers en rugnummers WK Junioren 2021
- Nederland wint zilver op WK Team Relay
- Startlijst WK Team Relay Elite Brugge 2021
- Del Grosso is zestiende op WK tijdrijden
- Van der Meiden vierde op WK tijdrijden
- Startlijst WK tijdrijden junior-vrouwen Brugge 2021
- Van Dijk voor tweede keer wereldkampioene
- Van Dijke vijfde, Hoole zesde op WK tijdrijden
- Van Emden blij met zijn tijdrit in Brugge
- WK-selectie met Van der Poel en Van Baarle
- Programma WK Wielrennen Vlaanderen 2021
- Vier selecties voor WK Weg Vlaanderen bekend
- UCI enthousiast over bid Super WK Wielrennen 2027
- Foto terugblik WK Wielrennen in Imola
- WK weg Imola: Dumoulin kan leven met 14e stek
- Deelnemerslijst met rugnummers WK mannen Imola
- Van der Breggen wint ook goud op wegrit