Van der Tuuk: 'Het is snel gegaan'
Zaterdag 21 november 2020
Interviews - Danny van der Tuuk tekende deze week een profcontract bij het Spaanse Pro Team Kern Pharma. De renner uit Assen had twee weken geleden niet durven denken dat hij in 2021 een stap hoger zou fietsen.Tekst: Roy Schriemer
Van der Tuuk had al contact met het team vanaf de periode dat hij als junior een aantal aansprekende resultaten wist te behalen. "En ze hadden me een beetje gevolgd. Bijvoorbeeld mijn tiende plek vorige jaar in de slotetappe van de GP Orlen in Polen (Nations Cup) zette me opnieuw op de kaart. Ik werd twaalfde in die ronde en veel jongens voor me in de uitslag zijn inmiddels prof geworden."
De Drent besloot opnieuw contact te leggen. "Ik ben echt meer een klimmerstype en kan bij Metec-TKH een mooi programma rijden. Maar in Spanje rijd je natuurlijk alleen maar omhoog, terwijl je hier toch ook in de Ster van Zwolle of de Ronde van Groningen terecht komt. Mooie koersen, maar niet echt geschikt voor mij. Ik had de hoop een beetje opgegeven en alweer bijgetekend bij Metec-TKH, toen ze me opnieuw benaderden. Ze bleken Pro Team te worden en boden me een plekje aan. Daar hoefde ik niet lang over na te denken. Ik ben nu heel hard Spaans aan het leren en het zal heus aanpassen worden, maar deze kans laat ik natuurlijk niet voorbij gaan. Zo zie je dat je ook een klein beetje geluk moet hebben om prof te worden. Het contact van een paar jaar geleden bleek nu heel waardevol en vervolgens is het snel gegaan."
Het betekende ook dat hij flink aan het trainen moest in november. "Normaal begin ik mijn seizoen in maart, nu hebben we in januari al de Challenge Mallorca en de Tour de San Juan op het programma staan. Eén van die twee koersen ga ik rijden, dus ik moet wel aan mijn basis werken. Ik wil er natuurlijk direct staan en heb er heel veel zin in." De rest van zijn programma weet hij nog niet in detail, maar helemaal aan het einde van het seizoen gloort dan toch ook de Ronde van Spanje. "Het zou natuurlijk geweldig zijn als ik daar kan starten. Ik ben al heel gemotiveerd om me te tonen, maar als dat beloond zou kunnen worden met een start in de Vuelta, dan komt er weer een droom van me uit. Ik denk dat ik in deze ploeg heel goed op mijn plek ben. Natuurlijk zijn er daar veel meer jongens die kunnen klimmen, maar je krijgt ook veel meer koersen te rijden die je op het lijf geschreven zijn. Ik wil heel graag de komende twee jaar laten zien wat ik in huis heb, al realiseer ik me dat de overgang groot is. Maar als ik zie dat Alex Molenaar bij Burgos-BH zijn kans al kreeg in de Ronde van Spanje, motiveert mij dat ook."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Karsten Kroon heeft draai bij Eurosport gevonden
- Ide Schelling trekt goede lijn Vuelta 2020 door
- André Looij hangt de racefiets aan de haak
- Wild kijkt uit naar rentree in Healthy Ageing Tour
- Ellen van Dijk wil nog iets rechtzetten in Tokyo
- Van Anrooij droomt van hoofdrol in Giro Rosa
- Lars van der Haar mikt op brons op WK Veld
- Anton van Putten: van wielrenner tot ondernemer
- Alvarado 'Ik lig op schema voor WK'
- Hoole gelooft nog altijd in profcarrière
- Pim Ronhaar dik tevreden over recente vorm
- Jong zonder koers: Del Grosso hoopt nog op WK
- Ivar Slik mag wat langer trainen in kampioenstruien
- Lucinda Brand mag deze winter dromen van wereldtitel
- Theo Bos heeft nog een uitdaging op de startpositie
- Wiebes wil er staan vanaf Het Nieuwsblad
- Julia Soek helpt graag wielertalent op weg
- Eva Buurman is nu klaar voor Amerikaans avontuur
- Van der Tuuk: 'Het is snel gegaan'
- Thymen Arensman leert om te oogsten
- Van der Poel: Puzzelen met Tour en Spelen
- Nick van der Lijke onzeker over wielertoekomst
- Dumoulin kijkt vooruit naar WK, AGR en Vuelta
- Mylene de Zoete hoopt nog op naseizoen
- Jo de Roo won twee keer Ronde van Lombardije